Yeni Galaxy S23 özelliği, kötü görüntülere karşı koruma vaat ediyor

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Samsung Galaxy S23 telefonlarında Samsung Message Guard adlı yeni bir özellik var. Samsung Mesajlarında ve Google Mesajlarında gelen görüntüleri kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar. Bu özellik sonunda üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarıyla da çalışacak. Mesajlaşma uygulamaları, videolara, bağlantılara ve resimlere gizlenmiş kötü amaçlı yazılımlarla savunmasız kişileri hedefleyen bilgisayar korsanları için […]

Yeni Galaxy S23 özelliği, kötü görüntülere karşı koruma vaat ediyor

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Samsung Galaxy S23 telefonlarında Samsung Message Guard adlı yeni bir özellik var.
  • Samsung Mesajlarında ve Google Mesajlarında gelen görüntüleri kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar.
  • Bu özellik sonunda üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarıyla da çalışacak.

Mesajlaşma uygulamaları, videolara, bağlantılara ve resimlere gizlenmiş kötü amaçlı yazılımlarla savunmasız kişileri hedefleyen bilgisayar korsanları için kötü şöhretli oyun alanlarıdır. Bu dosyaların açılması kişisel verilerinizi tehlikeye atabilir ve hatta kötü niyetli kişilere cihazlarınıza erişim izni verebilir. Bu tür tehditlere karşı korunmak için yeni Galaxy S23 serisi, Samsung Message Guard adlı bir özellikle geliyor.

Buna göre SAMSUNG, yeni özellik şu anda Samsung Mesajlar uygulamasında ve Google Mesajlar’da çalışıyor. Telefonunuza bir görüntü alındığında gerçekleşen sıfır tıklama istismarlarına karşı koruma sağlar. Rastgele ekleri açma konusunda dikkatli olsanız da, bu tür bir saldırı için herhangi bir şeye tıklamanız gerekmez. Bir görüntü veya dosya almak, bilgisayar korsanlarının cihazınıza erişmesine izin vermek için yeterli olabilir.

Samsung Message Guard, telefonunuz onları aldığında gelen tüm görüntü dosyalarını yakalar ve bunları cihazın geri kalanından yalıtır. Bu, kötü amaçlı yazılımın telefonunuza erişmesini engeller. Bu kapana kısılmış görüntüler daha sonra parça parça taranıyor ve Samsung, “görüntü dosyalarında saklanan olası tehditleri, size herhangi bir zarar verme şansı bulamadan etkisiz hale getirdiğini” söylüyor. Görev arka planda çalışır ve kullanıcıların herhangi bir özel ayarı etkinleştirmesine ihtiyaç duymaz.

Samsung Mesaj Koruma GIF ana2

Şu anda özellik PNG, JPG/JPEG, GIF, ICO, WEBP, BMP ve WBMP resim dosyalarında çalışmaktadır.

En iyi yanı, Samsung Message Guard’ın yakında WhatsApp gibi üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarında alınan görüntüler üzerinde çalışacak olmasıdır. One UI 5.1 çalıştıran diğer Galaxy telefonlar ve tabletler de bu özelliği bu yıl içinde alacak.

Samsung’da 1.199,99 Dolar
Samsung Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra

Yeni 200MP ana kamera
Güzel ekran
S Pen işlevi

Yeni Galaxy S23 özelliği, kötü görüntülere karşı koruma vaat ediyor

Teknory