Yeni görüntüler, Samsung’un Fold 5’e gelebilecek 360 derecelik menteşesini gösteriyor

TL;DR Samsung, CES’te bir prototip 360 katlanır ekran ve su damlası menteşe ortaya çıkardı. Yeni görüntüler, prototiplerin neler yapabileceğini tam olarak gösteriyor. Prototiplerin yaklaşan Galaxy Z Fold 5’te kullanılabileceğine inanılıyor. Katlanabilir telefonlarda tüketicileri rahatsız eden bir şey varsa o da ekran kırışıklığı. Samsung, bu kırışıklığı kesin olarak ortadan kaldırmanın bir yolu üzerinde çalışıyor ve bunu […]

Yeni görüntüler, Samsung’un Fold 5’e gelebilecek 360 derecelik menteşesini gösteriyor

TL;DR

  • Samsung, CES’te bir prototip 360 katlanır ekran ve su damlası menteşe ortaya çıkardı.
  • Yeni görüntüler, prototiplerin neler yapabileceğini tam olarak gösteriyor.
  • Prototiplerin yaklaşan Galaxy Z Fold 5’te kullanılabileceğine inanılıyor.

Katlanabilir telefonlarda tüketicileri rahatsız eden bir şey varsa o da ekran kırışıklığı. Samsung, bu kırışıklığı kesin olarak ortadan kaldırmanın bir yolu üzerinde çalışıyor ve bunu yeni prototip ekranı ve menteşesiyle başarmış olabilir. Artık teknolojiyi iş başında gösteren yeni fotoğraflarımız var.

Samsung, CES 2023’e iki ürün konseptiyle geldi: “Esnek Giriş ve Çıkış” ekranı ve yeni menteşe. Ekranı ilgi çekici kılan özelliği ise 360 ​​derece dönebilmesi yani katlanabilir bir telefonda ekran içe veya dışa doğru katlanabiliyor. Menteşeye gelince, tasarımı içe doğru katlandığında daha gevşek bir şekle – su damlasına benzer – izin verir ve bu da kırışıklığın önemli ölçüde daha az fark edilmesine neden olur.

Bu prototipler Samsung’un CES 2023 standında keşfedildi, ancak başlangıçta sadece bir tane iyi fotoğrafı vardı. Ancak Samsung, bazı yeni görseller paylaştı. Sınır form faktörünü ve kullanılan teknolojiyi gösterir.

Fotoğraflarda gösterilen cihaz bir Galaxy Z Fold cihazı değil ancak benzer bir form faktörüne sahip. Menteşe, daha önceki raporumuzda belirttiğimiz gibi, menteşe boşluğunu ortadan kaldırma özelliği sayesinde bu cihazın herhangi bir Fold modelinden daha ince olmasını sağlıyor. Menteşenin ağırlığı azaltmaya yardımcı olabileceği de söyleniyor.

Flex In and Out ekranının ve su damlası menteşesinin Samsung’un bir sonraki katlanabilir telefonu olan Galaxy Z Fold 5 tarafından benimsenmesi bekleniyor.

Samsung’un prototipleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Aşağıdaki yorum bölümünde bize bildirin.

Yeni görüntüler, Samsung’un Fold 5’e gelebilecek 360 derecelik menteşesini gösteriyor

Teknory