Yeni Google Kamera güncellemesi, eski telefonlar için önemli bir Pixel özelliğini canlandırıyor

Robert Triggs / Android Otoritesi TL;DR Google Camera 8.7 güncellemesi artık eski Pixel telefonlara aktarılıyor. Bu kamera uygulaması güncellemesi, Google’ın daha önce devre dışı bırakılan Tanıdık Yüzler özelliğini yeniden canlandırıyor. Google Kamera 8.7 güncellemesi, bir süredir Pixel 7 serisi cihazlarda mevcut olup, birkaç ince ayar ve uzun süredir eksik olan bir özellik getiriyor. Görünüşe göre […]

Yeni Google Kamera güncellemesi, eski telefonlar için önemli bir Pixel özelliğini canlandırıyor

Robert Triggs / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google Camera 8.7 güncellemesi artık eski Pixel telefonlara aktarılıyor.
  • Bu kamera uygulaması güncellemesi, Google’ın daha önce devre dışı bırakılan Tanıdık Yüzler özelliğini yeniden canlandırıyor.

Google Kamera 8.7 güncellemesi, bir süredir Pixel 7 serisi cihazlarda mevcut olup, birkaç ince ayar ve uzun süredir eksik olan bir özellik getiriyor. Görünüşe göre bu güncelleme sonunda eski Piksellere de geliyor (h/t: 9to5Google).

Daha spesifik olarak güncelleme, Sık Kullanılan Yüzler özelliğini bu yılın başlarında devre dışı bırakıldıktan sonra eski Piksellerde yeniden canlandırıyor. Google, Mayıs ayında bu seçeneği sessizce devre dışı bıraktı ve şirket kaynakları daha sonra bunu onayladı. Android Yetkilisi bunun bir bugdan kaynaklandığını söyledi.

Tanıdık Yüzler, fotoğraflarda sık sık çektiğiniz kişilerin yüzlerini tanımlar ve ardından bu kişilerin daha iyi Top Shot enstantanelerini önerir. Ayrıca, cilt tonlarını daha doğru bir şekilde yakalamak için Pixel serisinin Gerçek Ton özelliği ile birlikte kullanılır. Google, yüz verilerinin cihazda saklandığını ve telefonunuzdan ayrılmadığını söylüyor.

Başka ne beklemelisiniz?

Ayrıca, eski Piksellere inen birkaç Google Kamera 8.7 özelliği daha vardır. Birincisi, 1x ve 2x arasında geçiş yapmak için vizöre iki kez dokunmanıza izin verir. Bu özellik her zaman Pixel 4 serisinde mevcuttu, ancak 9to5Google başlangıçta Pixel 4a’dan itibaren ve Pixel 5 ve Pixel 6 telefonlardan kaldırıldığını bildiriyor. Son olarak, resimlerin varsayılan galeri klasörünüze mi yoksa özel kilitli bir klasöre mi kaydedileceğini seçmek için son fotoğrafınızı gösteren simgeye uzun basabilirsiniz.

Bunu söylerken, eski cihazlarda bulunmayan Pixel 7 telefonlar için bir Google Kamera 8.7 özelliği, Gece Görüşü için minimum veya maksimum çekim süresi seçme yeteneğidir (kapalı ile altı saniye arasında değişir). Yine de, eski Pixel telefonlar aylarca onsuz kaldıktan sonra Google’ın Sık Kullanılan Yüzleri yeniden etkinleştirdiğini görmekten memnunuz.

Yeni Google Kamera güncellemesi, eski telefonlar için önemli bir Pixel özelliğini canlandırıyor

Teknory