Yeni uygulamalar ve oyunlar aramaktan nefret mi ediyorsunuz? Google’ın yeni bir çözümü var

TL;DR Google Play, “Play Raporu” adlı yeni bir video serisinin pilot çalışmasını yapıyor. Video serisi, kullanıcıların editoryal içeriğe benzer uygulamaları ve oyunları bulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor. Play Raporu, bazı ABD kullanıcıları için Play Store sayfasının üst kısmında görünecektir. Google Play Store’a girdiğinizde, indirebileceğiniz ve beğeneceğiniz yeni bir şey bulmak göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak […]

Yeni uygulamalar ve oyunlar aramaktan nefret mi ediyorsunuz?  Google’ın yeni bir çözümü var

TL;DR

  • Google Play, “Play Raporu” adlı yeni bir video serisinin pilot çalışmasını yapıyor.
  • Video serisi, kullanıcıların editoryal içeriğe benzer uygulamaları ve oyunları bulmasına yardımcı olmayı amaçlıyor.
  • Play Raporu, bazı ABD kullanıcıları için Play Store sayfasının üst kısmında görünecektir.

Google Play Store’a girdiğinizde, indirebileceğiniz ve beğeneceğiniz yeni bir şey bulmak göz korkutucu bir görev olabilir. Ancak platform, keşfi biraz daha kolaylaştırmak için Aylık Seçimlerimiz, Play’deki Yenilikler ve daha fazlası gibi editoryal içerikler sunuyor. Mountain View merkezli firma, tavsiyeyle ilgili içeriği daha da desteklemek için bu içeriği videoya genişletiyor.

Bugün Google’da duyuruldu “The Play Report” adlı yeni bir video serisinin pilot çalışmasını yapıyor. Girişim, kullanıcıların platformdaki en yeni ve en iyi uygulamaların yanı sıra gizli mücevherleri bulmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor. Google’ın sağladığı bilgilere göre, YouTube Shorts’un YouTube’un ana sayfasındaki görünümüne benzer şekilde, yatay bir atlıkarıncada birden fazla video olarak görünecekleri anlaşılıyor.

Google, bu videoların ABD’deki bazı kullanıcılar için Play Store ana sayfasının en üstünde görüneceğini söylüyor. Pilotta yer almak üzere seçilmeyenler de bu videoları şu adresten izleyebilecek: Youtube, FacebookVe instagram.

Bu kısa videoların “içerik oluşturuculardan Google çalışanlarına kadar uzman seslerinin” yer aldığı bölümler halinde geleceği bildiriliyor. Toplantı sahipleri bir uygulamayı öne çıkaracak, ne olduğunu açıklayacak ve size bu konuda ne düşündüklerini söyleyecektir.

Duyuru videosu dışında herhangi bir bölüm yok gibi görünüyor ancak yeni bölümlerin çıkması çok uzun sürmeyecek. Google, önümüzdeki birkaç hafta içinde yeni bölümlerin yayınlanacağını söylüyor.


Yeni uygulamalar ve oyunlar aramaktan nefret mi ediyorsunuz? Google’ın yeni bir çözümü var

Teknory