YouTube, öneriler için izleme geçmişini açmayı zorunlu kılıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR YouTube artık, oturum açmış kullanıcıların öneri almak isterlerse izleme geçmişlerini açmalarını zorunlu kılıyor. Değişiklik şimdiden uygulanmaya başlandı ve önümüzdeki birkaç ay içinde tüm kullanıcılara ulaşacak. İzleme geçmişini açmazsanız, YouTube ana sayfa özet akışınız aslında boş olacaktır. YouTube, izleme geçmişi kapalı olan kullanıcılara video önerileri göstermeyi durduracak. Platform güncellendi Destek […]

YouTube, öneriler için izleme geçmişini açmayı zorunlu kılıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • YouTube artık, oturum açmış kullanıcıların öneri almak isterlerse izleme geçmişlerini açmalarını zorunlu kılıyor.
  • Değişiklik şimdiden uygulanmaya başlandı ve önümüzdeki birkaç ay içinde tüm kullanıcılara ulaşacak.
  • İzleme geçmişini açmazsanız, YouTube ana sayfa özet akışınız aslında boş olacaktır.

YouTube, izleme geçmişi kapalı olan kullanıcılara video önerileri göstermeyi durduracak. Platform güncellendi Destek sayfası 8 Ağustos’ta, şu andan itibaren, önemli bir izleme geçmişi olmayan YouTube abonelerinin önerilerinin devre dışı bırakılacağını unutmayın.

Bu, izleme geçmişinizi temizlemeyi ve kapatmayı tercih ederseniz YouTube ana sayfanızın çok farklı görünebileceği anlamına gelir. Yine de arama çubuğunu ve sol taraftaki kılavuz menüsünü görebileceksiniz. Ancak, önerilen videolardan oluşan feed’iniz boş olacaktır. Bazıları için bu, hem mobilde hem de web’de büyük ölçüde boş bir YouTube ana sayfası görmek anlamına gelebilir.

YouTube, değiştirilen deneyimin, kullanıcıların önerilen videoların dikkati dağılmadan abone olunan kanallarda arama yapmasına ve göz atmasına olanak tanıyacağını söyleyerek değişikliği haklı çıkarıyor. Ancak, hareket iyi oturmuyor platformdaki izleme geçmişini açmak istemeyen herkesle. Dahası, YouTube, izleme geçmişi olmayan oturumu kapatmış kullanıcılar için bu gereksinimi hala zorlamadığından.

YouTube İzleme geçmişi önerileri

YouTube, destek gönderisinde “Hangi YouTube özelliklerinin video önerileri sağlamak için izleme geçmişine güvendiğini daha net hale getirmek ve önerilere göz atmak yerine aramayı tercih edenler için daha akıcı hale getirmek için bu yeni deneyimi başlatıyoruz” dedi.

Bazı YouTube kullanıcıları değişikliğin etkilerini şimdiden görmeye başlasa da platform, değişikliğin önümüzdeki birkaç ay içinde “yavaş yavaş” herkese sunulacağını belirtiyor. Kullanıcılar, tercihlerine göre istedikleri zaman YouTube izleme geçmişi ayarlarını değiştirebilirler. Bu nedenle, YouTube’un önerileri aracılığıyla yeni videolar keşfetmek istiyorsanız, ayarın açık olduğundan emin olun.

YouTube, öneriler için izleme geçmişini açmayı zorunlu kılıyor

Teknory