YouTube, videoları özetleyen bir AI özelliğini test ediyor

Google, AI kullanarak otomatik olarak YouTube video özetleri oluşturan bir aracı test ediyor. İçinde Destek sayfası tarafından tespit edildi Android Polisişirket, YouTube’da yayınlanan videoların kısa açıklamalarını oluşturmak için yapay zeka ile deneyler yaptığını söylüyor. Güncelleme, “Bir video hakkında hızlı bir özeti okumanızı ve sizin için uygun olup olmadığına karar vermenizi kolaylaştırmak için AI otomatik olarak […]

YouTube, videoları özetleyen bir AI özelliğini test ediyor

Google, AI kullanarak otomatik olarak YouTube video özetleri oluşturan bir aracı test ediyor.

İçinde Destek sayfası tarafından tespit edildi Android Polisişirket, YouTube’da yayınlanan videoların kısa açıklamalarını oluşturmak için yapay zeka ile deneyler yaptığını söylüyor.

Güncelleme, “Bir video hakkında hızlı bir özeti okumanızı ve sizin için uygun olup olmadığına karar vermenizi kolaylaştırmak için AI otomatik olarak oluşturulan özetleri YouTube’da test etmeye başlıyoruz.”

AYRICA BAKINIZ:

YouTube Shorts ortak çalışmaları ve dikey canlı video önerilerini duyuruyor

Özellikle, şirket AI özetlerinin “(yaratıcılar tarafından yazılan!) video açıklamalarının yerini almadığını” söylüyor.

Google’a göre, bu özetleri önce izleme ve arama sayfalarında görebilirsiniz. YouTube, testleri şu ana kadar sınırlı sayıda video ve izleyiciyle, tümü İngilizce olarak yürütüyor, bu nedenle onları bir süre göremeyebilirsiniz.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Umm, bu AI aracı sizin için koku alabilir — Future Blink


Güncelleme, YouTube’un işbirliklerini ve canlı dikey video önerilerini duyurmasının yanı sıra bir özelliği test etmesinden kısa bir süre sonra gelir. mobil kullanıcıların videolarda yayınlanan yorumları içeren Kısa videolar oluşturmasına olanak tanır (çok TikTok hareketi). Ama hepsi TikTok hareketleri değil mi?

Teknory