YouTube’daki Tüm Yorumlar Nasıl Silinir?

YouTube yorumlarının internette kötü bir şöhrete sahip olduğunu söylemek yetersiz kalır. Ateşleyici, kaba ve anlamsız olarak görülme eğilimindedirler. Şanslıysanız YouTube’da değerli tartışmalar yapmanız mümkün. Hoşunuza giden videolar hakkında düşünceli veya dokunaklı tartışmalar bulabilirsiniz. Bazı kanallar, hevesli yorumculardan oluşan özel bir topluluğa sahiptir. Ancak bu platformda anlamsız tartışmalara girmek çok kolay. Kötü niyetle tartışan insanlarla karşılaşmanız […]

YouTube’daki Tüm Yorumlar Nasıl Silinir?

YouTube yorumlarının internette kötü bir şöhrete sahip olduğunu söylemek yetersiz kalır. Ateşleyici, kaba ve anlamsız olarak görülme eğilimindedirler.

Şanslıysanız YouTube’da değerli tartışmalar yapmanız mümkün. Hoşunuza giden videolar hakkında düşünceli veya dokunaklı tartışmalar bulabilirsiniz. Bazı kanallar, hevesli yorumculardan oluşan özel bir topluluğa sahiptir.

Ancak bu platformda anlamsız tartışmalara girmek çok kolay. Kötü niyetle tartışan insanlarla karşılaşmanız muhtemeldir. Şiddet içeren dilden kaçınmak zordur. Alakasız yorumlar bırakan çok sayıda pazarlama botu da var.

Sonuç olarak, birçok kişinin YouTube yorumlarından bıkması şaşırtıcı değil. Sizin için durum buysa, bu platformda yaptığınız tüm yorumları silmek isteyebilirsiniz veya bir içerik üreticisiyseniz, başkalarının kanalınıza bıraktığı yorumları silebilirsiniz.

YouTube’da Yaptığınız Her Yorumdan Kurtulmak

Herhangi bir YouTube kanalına bıraktığınız yorumları kaldırmak basittir. Bunun tek istisnası, Google’ın 2006’da YouTube’u devralmasından önce yapılan yorumlardır.

Yorumlarınızı nasıl görüntüler ve silersiniz? İşte alabileceğiniz iki yaklaşım.

Yorum Geçmişinizi Kullanın

Bu sitede yaptığınız her yorumu görmek için YouTube’unuza erişin Yorum Geçmişi sayfa.

Tek bir yorumu silmek için aşağıdakileri yapın:

 1. Yorumu geçmişinizde bulun.
 2. Seçme Daha (Üç Yatay Nokta Simgesi).
 3. Seçme Silmek.
 4. Kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylayın.

Maalesef yorumları geçmişinizden toplu olarak silme seçeneği yoktur. Bu platformda söylediğiniz her şeyden kurtulmak istiyorsanız, ya bunu her bir yorumunuz için yapmaya devam etmeniz ya da farklı bir yaklaşım seçip kanalınızda bazı değişiklikler yapmanız gerekecek.

Kanalınızı Gizle

YouTube size kanalınızı gizleme seçeneği sunar. Bu geçici bir önlemdir ve içeriğinizi, adınızı, aboneliklerinizi ve beğenilerinizi gizler. Kanalı istediğiniz zaman yeniden etkinleştirebilirsiniz. Kanalınızı gizlemeniz, diğer platformlarda Google hesabınızla yaptığınız hiçbir şeyi etkilemez.

Ancak bu süreçten geçtiğinizde, beklenmedik bir yükseliş var. Şimdiye kadar yaptığınız tüm yorumlar silinir. Diğer değişikliklerin aksine, bu silme işlemi kalıcıdır.

Birkaç dakika kanalınızı gizli tutmanız yeterlidir. Yeniden etkinleştirdiğinizde, tüm geçmiş yorumlarınız kaybolacaktır. YouTube kanalınızı gizlemek için hangi adımları atmalısınız?

 1. YouTube’da oturum açın. Birden çok hesabınız varsa, doğru hesapla oturum açtığınızdan emin olun.
 2. Tıklamak Senin profil. Ekranın sağ üst köşesindeki profil resminizi seçin.
 3. Tıklamak Gelişmiş Hesap.
 4. Aşağı kaydırın ve kanalı sil. Bu seçeneği seçtiğinizde, Google hesabı adresinizi ve şifrenizi yeniden girmeniz gerekebilir. Bu düğmeyi tıklamak kanalınızı kalıcı olarak silmez.
 5. Seçme kanalımı gizlemek istiyorum. YouTube’un bazı sürümlerinde aynı seçenek “İçeriğimi gizlemek istiyorum” olarak etiketlenmiş olabilir.
 6. Kanalımı gizlemek istiyorum. Buna tıkladıktan sonra YouTube, kanalınızı gizlerseniz tam olarak ne bekleyebileceğinizi size gösterecektir.
 7. Listedeki her seçeneği kontrol edin. Liste, doğrudan Google+ ile yapılan yorumların silinmeyeceğini belirtir. Ancak bunun dışında kanalınızı gizlemek, YouTube yorumlarınızın tamamını tüm kanallardan kalıcı olarak kaldırır. Beğenileriniz ve abonelikleriniz yalnızca geçici olarak gizlenir. Kontrol listesinden geçtiğinizde, üzerine tıklayın. KANALIMI GİZLE.

Yorumlarınızdan kurtulmak için yapmanız gereken tek şey bu. Şimdi, hesabınızı yeniden etkinleştirme zamanı:

 1. Giriş yap Youtube Google Hesabınızla.
 2. git Kanal Oluştur. Bu URL’yi takip edin: http://www.youtube.com/create_channel.
 3. Formu doldur.

Bir işletme veya başka bir ad kullanmak için buraya tıklayın seçeneğine tıklamadığınızdan emin olun. Sonuçta, tamamen yeni bir kanal oluşturmak istemiyorsunuz.

Bu işlem, kanalınızı eski haline getirmelidir. Bundan sonra videolarınızı Video Manager’dan görüntülenebilir hale getirebilirsiniz.

Başka Kişilerin Yaptığı Yorumları Silme

İçerik oluşturucuysanız, YouTube’un yorum denetleme seçeneklerini kullanmak iyi bir fikirdir. Kanalınızda izin verdiğiniz yorum türleri üzerinde biraz kontrol sağlayabilirsiniz. Örneğin, giden bir bağlantı veya hashtag ile gelen her şeyi filtrelemek mümkündür.

Ya başka birinin kanalınıza yaptığı yorumu silmek isterseniz?

basitçe seçin üç nokta simgesi yorumun yanında. Yorum yapan kişiyi uygunsuz içerik nedeniyle şikayet etmeyi seçebilir veya yorumlarını kanaldan gizleyebilirsiniz.

Tıklamak Silmek yorumlarını kaldırmak ve bunun, söz konusu yoruma verilen tüm yanıtların da kaybolmasına neden olduğunu unutmayın.

Yorumları Bildirmek

Peki, orijinal yorumcu veya videonun sahibi değilseniz ne yapabilirsiniz? YouTube’da şirketin topluluk kurallarını ihlal eden içerik varsa şikayette bulunabilirsiniz. İnceleme sonucunda yorum kaldırılabilir veya kaldırılmayabilir.

 1. Videoyu bulun ve yorumları gösterin.
 2. üzerine dokunun üç dikey nokta.
 3. Seçme Rapor açılır menüden.
 4. Aşağıdaki seçeneklerden birini seçin.
 5. Musluk Rapor açılır pencerenin alt köşesinde.

Aşağıdakiler, içeriği bildirmek için tercihlerinizdir:

 • İstenmeyen reklamlar, içerik veya spam
 • Pornografi veya müstehcen materyaller
 • Nefret veya Grafik Konuşma
 • Taciz veya zorbalık

Yorumları silmek için, gönderen kişiyle aynı seçeneklere sahip olmayabilirsiniz, ancak YouTube başkalarını zararlı konuşmalardan korumaya çalışır.

Sıkça Sorulan Sorular

YouTube Yorumlarımın tamamını nerede bulabilirim?

YouTube’un arayüzüne aşina değilseniz, YouTube yorumlarınızı bulmak zor olabilir. Ama onları nasıl bulacağınızı öğrendikten sonra, bu oldukça basit. Sadece şu adımları izleyin:

1. Aç Youtube ve hesabınızda oturum açın.

2. simgesine tıklayın üç yatay çizgi sağ üst köşede Ardından, üzerine tıklayın Tarih.

3. tıklayın Yorumlar sağ tarafta.

Bu, platformda yayınladığınız tüm yorumları görebileceğiniz yeni bir web sayfası açacaktır.

Kanalımdaki tüm yorumları nasıl bulabilirim?

Kendi YouTube kanalınıza sahip olmak heyecan verici. Ama aynı zamanda çok iş var. YouTube’un çok katı topluluk yönergeleri vardır; bu, yayınladığınız içeriğin yanı sıra diğer kişilerin yorumlarını da izlemeniz gerektiği anlamına gelir.

Kanalınızdaki yorumları bulmak için şu adımları izleyin:

1. YouTube hesabınızda oturum açın ve üç yatay çizgi sağ üst köşede

2. tıklayın Videolarınız.

3. simgesine tıklayın Yorumlar simge İlgilendiğiniz videonun yanındaki

Şimdi, bir yorum listesi göreceksiniz. Yorumları silmeniz gerekirse, kaldırmak için yukarıdaki adımları izleyin.

YouTube hesabımı silersem tüm yorumlarım kaybolur mu?

Evet. YouTube ile yaptığınız tüm etkileşimleri (yorumlar, beğeniler ve abonelikler dahil) hızlı bir şekilde kaldırmanız gerektiğini düşünüyorsanız, hesabınızın tamamını silebilirsiniz.

Ancak bu en iyi çözüm olmayabilir çünkü hem kendi YouTube videolarınızın hem de beğendiklerinizin hepsini kaybedersiniz.

Eğer yardıma ihtiyacın varsa YouTube hesabınızı silmebu makaleye göz atın.

Son Bir Düşünce

Kendi yorumlarınızdan kurtulmak, YouTube’da yeniden başlamanın harika bir yoludur. Yıllar önce yaptığınız utanç verici veya aşırı kişisel yorumları silmek harika bir duygu olabilir. Kendi deneyimlerinizin kontrolünü elinize aldığınızda ve etkileşim kurduğunuz kişi sayısını sınırladığınızda bu platformu kullanmanın çok daha kolay olduğunu unutmayın.

Teknory