1899 dizi incelemesi: Netflix için gizemli, ürkütücü bir mucize

1899’un birkaç gizemli sorunu olabilir, ancak bu akıllara durgunluk veren Netflix dizisi, sizi her şeyin içinden geçirecek kadar ilgi çekici. Netflix, şovlarıyla çok vurup kaçırabilir, ancak size çeşitlilik kattıklarını inkar edemezsiniz ve aynı zamanda bize son birkaç yılın en büyük akıl almaz dizilerinden biri olan Dark’ı verdi. Şimdi, size Dark’ı getirenler yeni bir dizi yarattılar:… Okumaya devam et 1899 dizi incelemesi: Netflix için gizemli, ürkütücü bir mucize

1899 dizi incelemesi: Netflix için gizemli, ürkütücü bir mucize

1899’un birkaç gizemli sorunu olabilir, ancak bu akıllara durgunluk veren Netflix dizisi, sizi her şeyin içinden geçirecek kadar ilgi çekici.

Netflix, şovlarıyla çok vurup kaçırabilir, ancak size çeşitlilik kattıklarını inkar edemezsiniz ve aynı zamanda bize son birkaç yılın en büyük akıl almaz dizilerinden biri olan Dark’ı verdi.

Şimdi, size Dark’ı getirenler yeni bir dizi yarattılar: 1899, 1899’da bir göçmen gemisinde geçen bir gizem gerilim filmi – tahmin ettiniz – 1899. Aylar önce ortadan kaybolan bir gemi olan Prometheus, bir anda göçmen gemisinin koordinatlarını göndermeye başlar.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Şimdi, bu dizide her şey göründüğü gibi değil ve bu hem iyiyi hem de kötüyü içeriyor. Yani daha fazla uzatmadan, hadi konuya girelim. için elimizden geleni yapacağız spoilerden kaçının, ama her ihtimale karşı, işte şimdi uyarınız…

Bir sürü gizemli tekne üyesi var

Bu dizinin kurulumu, en azından bu kadar uzun süreliğine çok ilgi çekici. Her bölümü, gizemli bir ses onları uyandırmadan önce ana karakterin geçmişine bir göz atarak açıyoruz, bu da bu serideki çok sayıda tekne üyesi hakkında bilgi edinmemizi sağlıyor. Akıl hastanesinden kaçan bir doktor, hamile bir kızı olan dindar bir aile, bir geyşa ve annesi ve zengin, mutsuz bir çift, bazı kaçak yolcular ve çok sayıda mürettebat var, bunlardan sadece birkaçı.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Bunun dizinin zararına olduğunu iddia edebilirsiniz; o kadar çok karakter var ki, sadece birkaçını umursayabilirsiniz, ancak dizi en azından birçok karakterini birbirinden ayırmayı başarıyor, bu da ilk etapta neden bu teknede olduklarını açıklıyor. 1899 da bu durumdan kolayca çıkabilecek dinamikleri yaratmayı ve sürdürmeyi başarıyor. Dil engelleri, tehlike karşısında isyanlar ve kesin ölüm karşısında ittifaklar var.

Tove’u canlandıran Clara Rosager’ın tartışmasız öne çıkmasıyla, insanların çoğunluğunun iyi bir performans sergilemesi buna yardımcı oluyor. Bazen açıklama bazı aktörler tarafından biraz beceriksizce verilebilir, ancak bu daha çok senaryonun hatası ve genel olarak şovun tonu gibi görünüyor. Herkes yanlarında taşıdıkları ağır acı nedeniyle gergin fısıltılarla veya panik halinde bağırışlarla konuşuyor.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Genç erkek karakterin (Fflyn Edwards) göründüğü kadar korkutucu olup olmadığını anlamak da zor, ancak bu dizinin gücü korkutucu.

1899 bir sahneyi nasıl korkutucu hale getireceğini biliyor

Bu seri bir anda düştü ve gizem sizi alem yapmaya teşvik edebilirken, her şey ya sefil, kötü niyetli ya da akıl almaz olduğu için onu parça parça almanızı tavsiye ederiz.

Bu, dizinin prodüksiyonuyla vurgulanıyor. Seri, karanlığa ve soğuğa büründü, sertliğine çok az ara verildi – makine dairesinde geçen komik ama çılgınca yersiz hissettiren bir komedi sahnesi var.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Kamera çalışması, dalgaların ani görüntülerinin yanı sıra, insanlar geminin koridorlarında koşarken yaşanan sıkışık paniği de yakalayabiliyor. Dizide bazı inanılmaz görseller var, ancak fragman çoğunu biraz bozmuş.

Ses tasarımı ve aydınlatma, bazı ürkütücü ve düpedüz sinir bozucu sahneler yaratmaya yardımcı olur. Her ne kadar onu mahvetmeyecek olsak da, gemide alarmlar duyduğunuzda ve ardından bir saatin tik tak sesini duyduğunuzda, hazır olun.

Yine de üretimle ilgili bazı sorunlar var. Bazen o kadar karanlıktır ki neredeyse hiçbir şey göremezsiniz ve konuşan insanların sesi o kadar sessizdir ki ne dediklerini anlamak zordur, bu da her bölümün sonundaki müzik çok yüksek olduğunda sinir bozucu olur. Seçimin nedenlerini anlasanız bile, 20. yüzyılın sonlarından gelen müziğin kendisi sarsıcı. Açılış jeneriği de oldukça basit ama şarkı iyi.

Makale reklamdan sonra devam ediyor

Açıklanması iyi mi kötü mü? Bozmayacağız…

Şimdi, dizinin ana gizeminin ne olduğunu açık etmeyeceğiz ama bunun hakkında bir şekilde konuşmamız gerekiyor.

Gizemin ana sorunu, bunun gibi yeterince gösteri gördüyseniz, dönüşün ne olacağını kolayca tahmin edebilmenizdir. Daha önce yapıldı, aslında yakın zamanda yapıldı ve daha klişe hale getirmek için, bu olayların arkasındaki kötü adamlar, robotik bir deneyim için somut karakter veya motivasyondan yoksundur.

Ancak, birçok kapıyı açarken bazılarını da kapatırken, seveceğiniz ya da nefret edeceğiniz dizinin en son sahnesinde sizi ne kadar şok edeceğinin hakkını vereceğiz.

Ve her zaman hedefle ilgili değil, yolculukla ilgili. Gösteri uzun olsa da, her karakterin geçmişini içeren birden fazla gizem ve ifşa ile sizi ayaklarınızın üzerinde tutmayı başarıyor. Esas olarak olay örgüsünü yönlendiren ve bu diziyi gereksiz hissetmekten alıkoyan şey budur. Gösteri ayrıca, Bölüm 6’nın çok ilgi çekici bir taksit olmasıyla birlikte, eğri toplar atmayı da garanti ediyor.

Sonunda tüm cevaplara sahip olmayacağız ve bazı cevaplar karmaşık gelebilir, ancak tüm bunlar, gelecekte potansiyel olarak açığa çıkarılacak çok şey olduğu anlamına gelir.

1899 serisi inceleme puanı: 3/5

Onu geride tutan bazı sorunları olsa ve herkes için olmayabilir, bu dizi karanlık bir sefalet dünyasına ilgi çekici bir dalış.

Daha önce yapıldı, ama her şey yapıldı ve bir şeyin iyi yapılması daha önemli. Ve bu hikayenin başarısız olabileceği tüm yollara rağmen – çok fazla karakter, sarsıcı açıklamalar – 1899, fırtınadan geçen bir gemi gibi sebat ediyor.

Ve geride bırakılan pek çok soru ve dokunulmamış birçok karakter olduğu için 2. Sezon yolda olabilir. Ve buna kesinlikle hayır demeyiz.

1899 şu anda Netflix’te izlenebiliyor.

Teknory