2023’ün en iyi dış mekan hoparlörleri (İngiltere)

Belki dışarıda yemek yemeyi, havuzda eğlenmeyi ya da sadece ayaklarınızı kaldırıp bahçede dinlenmeyi seviyorsunuzdur. Açık havadaki boş zamanlarınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek basit ama çok önemli bir unsur var: müzik. Elbette, çalma listenizi akıllı telefonunuzun hoparlöründen patlatabilirsiniz, ancak dürüst olalım, kulağa pek hoş gelmiyor. Müziğiniz konusunda ciddiyseniz, kaliteli hoparlörler kullanarak müziğinize saygılı davranın; sesi boğmayan, […]

2023’ün en iyi dış mekan hoparlörleri (İngiltere)

Belki dışarıda yemek yemeyi, havuzda eğlenmeyi ya da sadece ayaklarınızı kaldırıp bahçede dinlenmeyi seviyorsunuzdur. Açık havadaki boş zamanlarınızı bir sonraki seviyeye taşıyabilecek basit ama çok önemli bir unsur var: müzik.

Elbette, çalma listenizi akıllı telefonunuzun hoparlöründen patlatabilirsiniz, ancak dürüst olalım, kulağa pek hoş gelmiyor. Müziğiniz konusunda ciddiyseniz, kaliteli hoparlörler kullanarak müziğinize saygılı davranın; sesi boğmayan, şarkının en sevdiğiniz bölümünü kesmeyen veya çalma listesinde tıslama, çatlama veya patlama yapmayan hoparlörler.

Evinizin içi için bir ses sistemi kurarken iyi bir çift hoparlör bulmak kolaydır, ancak dış mekan için aynı türde yüksek kaliteli ses bulmak zor olabilir. Bahçenizdeki hoparlörlerin aynısını oturma odanızda kullanamazsınız. Hava koşullarına dayanıklı olmamalarının yanı sıra, iç mekan hoparlörleri sesi geniş açık alanlarda taşıyacak şekilde tasarlanmamıştır. Korkmayın: Bahçeniz veya dış mekanınız için en iyi hoparlörleri bulmanıza yardımcı olmak için buradayız.

Dış mekan hoparlörlerini monte edebilir misiniz?

Kablolu hoparlörleri dış mekan yaşam alanınızın çevresine monte etmek, onları duvarlara veya döşemelerin altına yerleştirecek alanınız olduğunda ideal bir seçimdir. Genellikle bu hoparlörler çift olarak satılır ve alanınızı daha karmaşık sesle doldurmanıza yardımcı olmak için sol ve sağ girişlere sahip bir stereo yapılandırmasına sahiptir. Tek dezavantajı, tam anlamıyla bir duvara çarpmadan ancak bu kadar eğilebildikleri için daha sınırlı bir ses yansıtma aralığına sahip olmalarıdır.

Bununla birlikte, dış mekan alanınız monte edilebilir fırsatlardan daha uzaktaysa, bunun yerine bazı yer içi hoparlörlerle kurulumunuzu çevre düzenlemenizde gizlemeyi tercih edebilirsiniz. Bu, bazı kabloların dikkatli bir şekilde gömülmesini gerektirecektir, ancak zemin seviyesindeki hoparlörlerin çoğu 360 derecelik sese sahip olduğundan, sesi daha eşit bir şekilde dağıtmak için mükemmel bir seçimdir. Tek uyarı mı? Dış mekanda dinlemek için hangi seçeneği seçerseniz seçin, bunların gerçekten dışarıda kullanılmak üzere tasarlandığından emin olmak isteyeceksiniz.

Dış mekan hoparlörleri su geçirmez mi?

Dış mekan hoparlörlerini ararken ‘hava koşullarına dayanıklı’, ‘su geçirmez’ ve ‘suya dayanıklı’ gibi anahtar kelimelere dikkat edin. Çoğu dış mekan hoparlörü, tüm elektrikli malzemelerin hava koşullarına dayanıklı bir kabuk içinde emniyetli ve emniyetli bir şekilde muhafaza edildiğini size açıkça bildirecektir. Bu, yağmur, kar ve aşırı sıcak veya soğuk sıcaklıklar gibi unsurlara dayanabileceği anlamına gelir.

Yüksek su geçirmezlik derecesi, taşınabilir Bluetooth hoparlörlerde standarttır ancak monte edilebilir kablolu hoparlörlerde daha az yaygındır. Bununla birlikte, kablolu dış mekan hoparlörlerinin su geçirmez olmaktan ziyade hava koşullarına dayanıklı olması yaygındır. Yaşadığınız yerdeki sert hava koşullarından endişeleniyorsanız, hoparlörlerinizi daha fazla koruma sağlamak için bir tür örtünün altına yerleştirmeyi tercih edebilirsiniz.

Kablolu ve kablosuz dış mekan hoparlörleri — hangisi en iyisi?

Kablosuz Bluetooth hoparlörler mükemmeldir ve taşınabilirlikleri onları gerçekten kullanışlı kılar, ancak kablolu dış mekan hoparlörleri muhtemelen daha güçlü, daha güvenilir ve parazite daha az duyarlı olacaktır. Ayrıca herhangi bir cihazı şarj etme veya yayın cihazınızla Bluetooth menzilinin çok dışına çıkma konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacak. Bunlar kesin avantajlardır – özellikle tüm gün, tüm gece süren bir parti düzenlediğinizde ve misafirlerinizle kaynaşmak istediğinizde. Dış mekan kablolu hoparlörleri, özellikle bahçenin etrafına bir grup bağlayabildiğiniz için, geniş alanları eşit bir ses dağıtımıyla doldurma konusunda daha iyi olma eğilimindedir.

Genellikle Bluetooth üzerinden çalışan kablosuz hoparlörlerin de artı noktaları vardır. Bluetooth hoparlörler akıllı telefonunuzdan, tabletinizden, dizüstü bilgisayarınızdan veya diğer Bluetooth özellikli cihazlarınızdan ses içeriği akışı sağlayabilir. Bazen bu hoparlörler, Alexa veya Google Assistant gibi sesli asistanlar aracılığıyla eller serbest konuşma özelliklerine de olanak tanır. Diğer bonus ise onları partiye götürebilmenizdir, böylece tek bir yere bağlı kalmazsınız. Ayrıca taşınabilir bir Bluetooth hoparlörü parka, havuza veya tatile götürebilirsiniz.

En iyi dış mekan hoparlörü nedir?

Seçeneklerinizi daraltmaya çalıştık ve çok çeşitli kişiler, bütçeler ve etkinlikler için en iyi konuşmacıların bir özetini derledik. Hiçbir ritmi kaçırmadan açık havada eğlenmek için ihtiyacınız olan şeyi bulacağınızdan oldukça eminiz. Bose, JBL ve Sonos gibi önde gelen markaların etkileyici cihazlarını bulduk. Sadece bir favori seçin.

Bunlar 2023’ün en iyi dış mekan hoparlörleri.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow