2023’ün en iyi kablosuz şarj cihazları (İngiltere)

Birkaç yıl sonra, dağınık kablolarla uğraşmak ve cihazınızı duvardaki şarj cihazına takmak arkaik görünecek. Dürüst olmak gerekirse, en azından kablosuz şarj teknolojisini tamamen benimsemiş insanların gözünde garip görünebilir. Tüm biçimleriyle kablosuz şarj cihazları – kablosuz şarj pedleri, kablosuz şarj standları ve diğerleri – giderek daha popüler hale geliyor. Ne de olsa, cihazlarınızı bir altlık üzerine […]

2023’ün en iyi kablosuz şarj cihazları (İngiltere)

Birkaç yıl sonra, dağınık kablolarla uğraşmak ve cihazınızı duvardaki şarj cihazına takmak arkaik görünecek. Dürüst olmak gerekirse, en azından kablosuz şarj teknolojisini tamamen benimsemiş insanların gözünde garip görünebilir.

Tüm biçimleriyle kablosuz şarj cihazları – kablosuz şarj pedleri, kablosuz şarj standları ve diğerleri – giderek daha popüler hale geliyor. Ne de olsa, cihazlarınızı bir altlık üzerine yerleştirebilecek veya bir stand üzerine destekleyebilecekken neden kablolarla uğraşmak isteyesiniz? Sadece daha kolay değil, aynı zamanda çok daha düzenli görünüyor.

Evet, kendinize bir kablosuz şarj cihazı almanın zamanı geldi. Ama nereden başlamalı? Sizin için en iyi şarj cihazı hangisi? Yardım edebileceğimiz yer orası. Aşağıdaki bilgileri inceleyin.

Kablosuz şarjın faydaları nelerdir?

Açıkçası, çekici olmayan bir kablo karmaşasını ortadan kaldırmak, evinizde biraz daha sakin hissetmenize veya çalışma alanınızda daha fazla üretkenliğe ilham vermenize yardımcı olabilir. Ancak kablosuz şarjın avantajları, temizlik faktörünün ötesine geçer. Her şeyden önce, bir kablosuz şarj cihazı, standart şarj kablonuzdan daha dayanıklıdır. Ayrıca sürekli takıp çıkarma ihtiyacını da ortadan kaldırır. Saygın markaların (aşağıda önerdiklerimiz gibi) kablosuz şarj cihazları da aşırı ısınmayı önlemek ve telefonunuzu olabildiğince hızlı şarj etmek için uygun miktarda watt sağlamak üzere test edilmiştir, bu nedenle bu açıdan daha güvenli olabilirler.

Hangi cihazlar kablosuz şarj cihazlarıyla çalışır?

Çoğu kablosuz şarj cihazı, iPhone ve Android akıllı telefonlar için evrensel uyumluluğa sahiptir (genellikle Qi uyumlu cihaz veya “Qi sertifikalı” olarak anılır). Bu, evinizdeki herkesin gerektiğinde cihazları için tek bir kablosuz şarj istasyonu kullanabilmesi gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, misafirleriniz geldiğinde ve güçlerini doldurmaları gerektiğinde, onları en yakın kablosuz şarj cihazına yönlendirebilirsiniz.

Birçok kablosuz şarj pedi, kulaklıkları ve Airpod’ları da şarj edebilir. Apple Watch ve Samsung Galaxy Watch gibi akıllı saatler de kablosuz olarak şarj edilebilir, ancak kablosuz şarj cihazının genellikle uygun bir şarj için saati asmak üzere özel bir tutucu içermesi gerekir. Telefonunuzda koruyucu, hatta sadece dekoratif bir kılıf kullanıyorsanız, bunun kablosuz şarj cihazı kullanmanızı yasaklayıp engellemediğini merak ediyor olabilirsiniz. Çoğu durumda iyi olmalısınız, ancak kasa ne kadar ince olursa o kadar iyidir.

Kablosuz şarj cihazı nasıl çalışır?

En basit ifadeyle, bu kablosuz şarj cihazları, şarjı uyumlu cihazlara yaklaştığında, onları bağlamak için bir kabloya ihtiyaç duymadan ileten salınımlı bir manyetik alan oluşturan bakır bobinlere sahiptir. İdeal kablosuz şarj cihazını ararken, kablosuz şarj pedi veya kablosuz şarj standı gibi birkaç farklı stille karşılaşacaksınız. Hepsi temelde aynı şeyi yapar, ancak şarj olurken telefonunuzu kullanma şeklinize bağlı olarak birini diğerine tercih edebilirsiniz.

Apple MagSafe ne şarj ediyor?

Bazen şarjı “yakalaması” için telefonunuzu kablosuz bir şarj cihazına takmak biraz can sıkıcı olabilir, ancak Apple’ın MagSafe kablosuz şarj özelliği ile durum böyle değil. Bu şarj cihazları, telefonu mükemmel bir şekilde yerine çeken mıknatıslardan yapılmıştır. Bir Apple MagSafe şarj cihazı, standart Qi uyumlu şarj cihazlarına göre çok büyük bir avantaj olan Apple cihazlarının güvenli ve hızlı şarj edilmesini de sağlar. Tek dezavantajı, uyumlu bir MagSafe kılıfı satın almanız gerekecek ve bu kılıf telefonunuzdayken standart Qi şarj cihazlarını kullanamayacaksınız.

En iyi kablosuz şarj cihazı hangisi?

Artık bu harika teknolojinin iç işleyişi hakkında bilgi sahibi olduğunuza göre, orada olanları araştırdık ve iPhone, Android, Apple Watch, kablosuz kulaklıklar ve daha fazlası için en iyi kablosuz şarj cihazlarını bulduk. Öyleyse okumaya devam edin ve sonunda tüm bu ipleri kestiğinizde hayatınızın nasıl görünebileceğini hayal etmeye başlayın.

Bunlar, 2023 için en iyi kablosuz şarj cihazlarıdır.

Teknory