Altın Joystick Ödülleri 2023’ün kazananları açıklandı – Baldur’s Gate 3, 6 ödülü evine götürdü

Sonuçlar geldi ve bu yılın tüm kazananları Altın Joystick Ödülleri doğrulandı. 41’inci yıllık ödüller, bugün İngiltere’nin Londra kentindeki Royal Lancaster Hotel’de düzenlendi ve toplam 23 kategoride ödüller dağıtıldı. Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Larian Studios’un Baldur’un Kapısı 3 gıpta ile bakılan Yılın En İyi Oyunu Ödülü de dahil olmak üzere toplamda altı ödülle en […]

Altın Joystick Ödülleri 2023’ün kazananları açıklandı – Baldur’s Gate 3, 6 ödülü evine götürdü

Sonuçlar geldi ve bu yılın tüm kazananları Altın Joystick Ödülleri doğrulandı. 41’inci yıllık ödüller, bugün İngiltere’nin Londra kentindeki Royal Lancaster Hotel’de düzenlendi ve toplam 23 kategoride ödüller dağıtıldı.

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Larian Studios’un Baldur’un Kapısı 3 gıpta ile bakılan Yılın En İyi Oyunu Ödülü de dahil olmak üzere toplamda altı ödülle en çok ödüle layık görüldü. Büyük beğeni toplayan rol yapma oyunu, büyük ödül için 19 rakibi yenmeyi başardı. Marvel’in Örümcek Adam 2 Ve Zelda Efsanesi: Krallığın Gözyaşları.

Baldur’un Kapısı 3 ayrıca En İyi Hikaye Anlatımı, En İyi Görsel Tasarım, En İyi oyun Topluluğu, En İyi Yardımcı Oyuncu (Astarion oyuncusu Neil Newbon’a verildi) ve Yılın PC Oyunu ödüllerine de layık görüldü. Üstelik geliştirici Larian Studios, oyundaki çalışmaları nedeniyle Yılın Stüdyosu ödülünü de kazandı.

Diğer kategorilerde Merhaba Oyunlar’ No Man’s Sky İlk kez 2016 yılında piyasaya sürülen keşif ve hayatta kalma oyunu Still Playing ödülüne layık görülürken, CD Projekt Red’in Cyberpunk 2077: Hayalet Özgürlük Kendisine En İyi oyun Genişletme ödülünü aldı. Hayalet Özgürlük Ayrıca En İyi oyun Fragmanı ödülünü de kazandı.

Yıldız Denizi – Sabotage Studios’tan muhteşem bir piksel sanatı RPG’si, En İyi Bağımsız oyun ödülüne layık görüldü; Guerrilla Games ve Firesprite ise Dağın Ufuk Çağrısı En İyi VR Oyunu ödülünü evine götürdü. VR’dan bahsetmişken, En İyi oyun Donanımı ödülü PlayStation’ın PSVR 2’sine gitti.

Square Enix’inki Final Fantezi dizisi bu yıl üç farklı ödül kazanmayı başardı. Final Fantezi 16 En İyi Ses ödülünü kazandı ve Clive Rosfield oyuncusu Ben Starr En İyi Başrol Sanatçı ödülünü aldı. Final Fantasy 7 Yeniden Doğuş En Çok Aranan oyun ödülüne layık görüldü.

En İyi Çok Oyunculu oyun ödülü NetherRealm Studio’nun acımasız dövüş oyununa verildi. Mortal Kombat 1Yayıncıların Seçimi Ödülü Riot Games’in taktiksel birinci şahıs nişancı oyununa verilirken, Değer verme.

Geometric Interactive’in ilk oyunu, benzersiz bulmaca-macera oyunu Koza, Atılım Ödülü’ne layık görüldü. Bu arada Eleştirmenlerin Seçimi Ödülü, Remedy Entertainment’ın hayatta kalma korku oyununa verildi Alan Wake 2.

Sonunda Nintendo Yılın Oyunu ödülü sahibi oldu. Zelda Efsanesi: Krallığın GözyaşlarıPlayStation Yılın Oyunu ödülü verilirken Ölümcül Deney 4ve Xbox Yılın Oyunu ödülüne layık görüldü Yıldız Alanı.

Kara Cuma’ya giderek yaklaşıyoruz; şu anda sitemizde mevcut olan bazı fırsatlara göz atmayı unutmayın. Kara Cuma oyun fırsatları toparlama ve Kara Cuma video oyunu fırsatları merkez.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow