Amazon Fotoğrafları Yalnızca Prime Üyelere Özel mi?

Amazon fotoğrafları, teknoloji devinin daha az bilinen ancak oldukça değerli hizmetlerinden biridir. Ancak Amazon Fotoğrafları yalnızca Prime üyelerine mi yöneliktir? Cevap hayır. Hem ücretsiz hem de ücretli bir sürüm var, ancak önemli ölçüde farklılar. Bu yazımızda bulut tabanlı fotoğraf depolama hizmetini inceleyip ücretsiz ve ücretli versiyonlarını karşılaştırıyoruz. Amazon Photo Üyeliğinin İki Aşaması Amazon Photos, Prime […]

Amazon Fotoğrafları Yalnızca Prime Üyelere Özel mi?

Amazon fotoğrafları, teknoloji devinin daha az bilinen ancak oldukça değerli hizmetlerinden biridir. Ancak Amazon Fotoğrafları yalnızca Prime üyelerine mi yöneliktir? Cevap hayır. Hem ücretsiz hem de ücretli bir sürüm var, ancak önemli ölçüde farklılar.

Bu yazımızda bulut tabanlı fotoğraf depolama hizmetini inceleyip ücretsiz ve ücretli versiyonlarını karşılaştırıyoruz.

Amazon Photo Üyeliğinin İki Aşaması

Amazon Photos, Prime ve Prime olmayan üyelere farklı düzeylerde hizmet sunmaktadır. Amazon Prime üyesiyseniz üyeliğinizin bir parçası olarak sınırsız, tam çözünürlüklü fotoğraf depolama alanına sahip olursunuz. Alanın tükenmesi endişesi yaşamadan istediğiniz kadar yüksek kaliteli fotoğraf saklayabilirsiniz. Ayrıca Prime üyeleri, videolar ve diğer dosyalar için 5 GB depolama alanına da sahip oluyor.

Prime üyesi değilseniz Amazon Fotoğraflarını sınırlamalarla birlikte kullanmaya devam edebilirsiniz. Prime üyesi olmayan üyeler fotoğraflar, videolar ve diğer dosyalar için 5 GB depolama alanına sahip olur. Bu sınıra ulaştığınızda ek depolama alanı satın almanız gerekir.

Amazon Photos, depolama avantajlarının yanı sıra, onu fotoğraf depolama için cazip bir seçim haline getiren başka özellikler de sunuyor. Hizmet, fotoğrafları kişilere, yerlere veya nesnelere göre bulmanızı sağlayan akıllı arama özelliklerini içerir. Örneğin, “plaj” araması yapabilir ve etiketlememiş olsanız bile tüm plaj fotoğraflarınızı bulabilirsiniz.

Düzenleme Paketi Dahil

Amazon ayrıca 70’ten fazla filtrenin yanı sıra görüntü kırpma, döndürme ve görüntü boyutlarını ve oranlarını değiştirme gibi çeşitli araçları içeren oldukça kapsamlı bir fotoğraf düzenleme paketi de sunuyor. Kullanıcılar pozlamayı, parlaklığı, doygunluğu, kontrastı, gama, netliği ve vurguları ayarlayabilir.

Yüzleri ve Yerleri tanır

Amazon Photos, fotoğraflarınızdaki kişileri otomatik olarak tanımlamanıza olanak tanıyan yüz tanıma özelliğini kullanır. Yer tanıma işlevi konumları tanır ve bunları da etiketler. Ancak programın gelecekte yüzleri ve yerleri tanımayı “öğrenebilmesi” için bu bilgiyi ilk fotoğraflara manuel olarak girmeniz gerekir.

Önemli Tarihleri ​​Hatırlar

Aile Kasası özelliği, Amazon Prime Photos’a düğün ve yıl dönümü hatırlatıcılarını programlamanıza olanak tanır, böylece özel bir günde sevdiğiniz birine göndermek üzere bir fotoğrafı kolayca seçebilirsiniz. Amazon Prime Photos size doğum günleri hakkında bir bildirim gönderecek ve arşivlerinizden gönderilecek fotoğraflar önerecektir.

Baskı Hizmetleri Sunuyor

Amazon, kupalar, kartlar, süs eşyaları, sanat baskıları, kanvaslar, alüminyum ve kanvaslar dahil olmak üzere çok çeşitli ürünlere talep üzerine baskı hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca kıyafetlerinize, aksesuarlarınıza, battaniyelerinize ve duş perdelerinize de görsellerinizi basabilirsiniz. Ayrıca kendi fotoğraf albümlerinizi ve kitaplarınızı oluşturabilirsiniz.

Amazon Alexa ile Bütünleşiyor

Amazon Photos ayrıca Amazon’un sanal asistanı Alexa ile de entegre olur. Bu, fotoğraflarınızı Echo Show veya Fire TV’de görüntülemek için sesli komutları kullanabileceğiniz anlamına gelir. Hatta Alexa’dan belirli bir zamana veya yere ait fotoğraflarınızı göstermesini isteyebilir ve bunların ekranda tam istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz.

Ücretli Sürümün Artıları

 • Uygulamalar hem iOS hem de Android akıllı telefonlarla uyumludur
 • Akıllı telefon fotoğrafları tamamen yedeklenebilir
 • Tam fotoğraf düzenleme paketi dahildir
 • Sınırsız, yüksek çözünürlüklü fotoğraf depolama
 • Gerekirse 30 TB’a kadar daha fazla depolama alanı için ödeme yapın
 • Videolar için ek depolama alanı mevcut
 • Fotoğraf düzenleme işlevleri sunar
 • Yüz ve yer tanıma sunar
 • Kişisel fotoğrafları Aile Kasasında saklar
 • Ailenizin doğum günlerini size bildirir
 • “Bu Günde” Özelliği
 • Çok çeşitli baskı hizmetleri sunar
 • Alexa ile bütünleşir

Ücretli Sürüm Eksileri

 • Yüz tanımanın manuel olarak ayarlanması gerekir
 • Yüz ve yer tanıma yanlış anlayabilir

Ücretsiz Üyeliğin Artıları ve Eksileri

Amazon Photos’un ücretsiz hizmeti, Prime üyeliğinin hiçbir özelliğine sahip değildir. Amazon Hizmet Koşulları, ücretsiz hizmetin profesyonel bir fotoğrafçılık hizmeti tarafından kullanılamayacağını özellikle belirtir. Kullanıcılar fotoğraflarını ve videolarını masaüstü, mobil ve tabletlerde kaydedebilir, paylaşabilir ve bunlara erişebilir.

Ücretsiz Sürüm Artıları

 • Ücretsiz 5 GB alan
 • Fotoğraflar oturum açılmış cihazlara indirilebilir
 • Kullanımı kolay

Ücretsiz Sürüm Eksileri

 • 5GB yalnızca 200 HD fotoğraf barındırır
 • Yalnızca bir kullanıcıya izin verir
 • Profesyonel değil, kişisel kullanım içindir.

Amazon Fotoğrafları Nasıl İndirilir

Amazon Photos’un herhangi bir sürümünü indirmek için Amazon’daki fotoğraflar sayfasına gidin ve web sitesindeki üst menü çubuğuna bakın. Orada dört seçenek göreceksiniz: Masaüstüne İndirin, App Store’dan İndirin, Google Play’den Alın ve Fire TV’de Kullanılabilir.

Tercih ettiğiniz seçeneğe tıklayın ve fotoğraf depolama planınızı seçmek ve tercih ettiğiniz cihazda Amazon Fotoğraflar depolama alanını ayarlamak için talimatları izleyin. Masaüstü indirmesi masaüstü ve dizüstü bilgisayarlarla çalışır ve Fire TV indirmesi slaytları televizyonunuzda veya monitörünüzde izlemenize olanak tanır. App Store ve Google Play indirmelerinin akıllı telefonlara indirilmesi amaçlanmaktadır.

SSS

Amazon Fotoğraflarıyla karşılaştırılabilecek bir fotoğraf depolama hizmeti var mı?

Amazon Photos pek çok avantaj sunsa da mevcut tek fotoğraf depolama hizmeti değil. Google Fotoğraflar, Apple’ın iCloud’u ve Dropbox gibi diğer hizmetler de her biri kendi özellik ve avantajlarına sahip fotoğraf depolama olanağı sunar. Her zaman olduğu gibi hizmetleri karşılaştırmak ve ihtiyaçlarınıza en uygun olanı seçmek en iyisidir.

5 GB ücretsiz depolama alanında kaç fotoğraf bulunur?

Bu sorunun cevabı Fotoğraflar’a yüklediğiniz formata ve dosya boyutuna bağlıdır. Görüntü çözünürlüğü 5,5 MP ila 18 MP arasında olan fotoğraflar için Amazon’un ücretsiz 5 GB belleği 580 ila 192 fotoğraf tutabilir.

Amazon Prime Photos’u iptal edersem ne olur?

Ücretli sürümü iptal ederseniz, Amazon Prime fotoğrafları depolama alanınızı “kotanın üzerinde” olarak belirleyecektir; bu, herkese sundukları ücretsiz 5 GB ile sınırı aştığınız anlamına gelir. 180 gün sonra Amazon Prime dosyalarınızı silmeye başlayacaktır. Fotoğraflarınızı kaybetmemek için üç aylık ödemesiz süre dolmadan bilgisayarınıza indirin.

Amazon Fotoğrafları Prime Üyelere Özel Değil

Amazon Photos yalnızca Prime üyelerine özel olmasa da Prime sürümünü kullanmanın önemli faydaları vardır. Sınırsız depolama, Prime üyelerinin eski fotoğrafları silip yenilerine yer açmaya gerek kalmadan tüm fotoğraflarını tek bir yerde saklamasına olanak tanır. Çok fazla fotoğraf çeken ve hepsini saklamak isteyenler için bu önemli bir avantaj. Ücretsiz sürümün kullanıcıları hiçbir avantaj olmadan minimum depolama alanına sahipken Amazon Prime üyeleri geniş alandan, düzenleme paketinden, konum etiketlemeden, yüz tanımadan ve Alexa ile entegrasyondan yararlanır. Ancak her iki sürüm de belleği yükseltmenize veya daha fazla bellek eklemenize olanak tanır ve kullanıcılara Amazon’un isteğe bağlı yazdırma hizmetini kullanma seçeneği sunar

Amazon Prime Photos’u bulut depolama çözümü olarak kullandınız mı? Öyleyse, ücretsiz veya ücretli sürümü kullandınız mı? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory