Android Telefonunuzda Metin Mesajları Nasıl İletilir?

Tada Resimleri/Shutterstock Akıllı telefonun yükselişinden bu yana, yazılı mesajlaşma hem kişisel hem de profesyonel hayatımızda günlük iletişimin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sevdiklerinizle iletişim halinde olmak, beklenmedik acil durumları patronunuza bildirmek ve hatta yerel radyo istasyonunuz DJ’e istek göndermek için kullanıyorsunuz. Ancak, iletilmesi gereken her zaman sizin mesajınız değildir. Bazen, kişilerden diğer kişilerinize iletilmesi gereken […]

Akıllı telefonun yükselişinden bu yana, yazılı mesajlaşma hem kişisel hem de profesyonel hayatımızda günlük iletişimin ayrılmaz bir parçası haline geldi. Sevdiklerinizle iletişim halinde olmak, beklenmedik acil durumları patronunuza bildirmek ve hatta yerel radyo istasyonunuz DJ’e istek göndermek için kullanıyorsunuz.

Ancak, iletilmesi gereken her zaman sizin mesajınız değildir. Bazen, kişilerden diğer kişilerinize iletilmesi gereken mesajlar alırsınız. Bu nedenle mesajların nasıl iletileceğini öğrenmek önemlidir. İster bazı toplantı ayrıntılarını bir iş arkadaşınıza iletmeniz, ister babanızın korkunç şakasını annenize göndermeniz gereksin, bir metin mesajını iletmek, nasıl yapılacağını bilmek için inanılmaz derecede yararlı bir şeydir.

Neyse ki, bir Android cihaz kullanıyorsanız, bu nispeten basit ve kolay bir işlemdir. Tek yapmanız gereken birkaç basit adım ve kısa sürede metin mesajları iletmeye başlayacaksınız.

Mesajlar uygulamasında metin mesajları nasıl iletilir?

Çoğu Android cihazı, varsayılan metin taslağı ve dağıtım hizmeti olarak Google Mesajlar uygulamasını kullanır. Bunu kullanarak bir mesajı yönlendirmek için şu adımları izleyin (üzerinden Google Desteği):

  1. Cihazınızda Mesajlar uygulamasını başlatın.
  2. İletmek istediğiniz metni içeren sohbete dokunun.
  3. Metin mesajına dokunun ve basılı tutun.
  4. Ekranın sağ üst köşesindeki üç dikey noktayı seçin.
  5. İleri’yi seçin.
  6. Listeden kişinizi seçin. Bulamıyorsanız, “Yeni mesaj” üzerine dokunun ve bunun yerine istediğiniz kişinin adını veya numarasını yazın.
  7. İşlemi tamamlamak için Gönder düğmesine basın.

Bununla birlikte, metni ilettiğiniz kişinin, ilettiğiniz orijinal mesajı kimin gönderdiğini görmeyeceğini unutmayın. Bu ayrıntıyı eklemek isterseniz, gönder tuşuna basmadan önce metin mesajına manuel olarak ekleyebilirsiniz. Bir seferde yalnızca bir metin iletebileceğinizi bilmek önemlidir.

Teknory