Apple, Birkaç Eski iPhone ve MacBook Modeli İçin Güvenlik Güncellemeleri Yayınladı

Bloomberg/Getty Images Apple, hala şirketin desteklenen en eski cihazlarından bazılarını kullanan müşteriler için bazı hoş geldiniz haberleri verdi. tarafından bildirildiği gibi Apple Insideryeni güvenlik güncellemeleri tam 10 yıl öncesine dayanan cihazlara gelecek — yararlananlar arasında iPhone 5’ler ile 2013’ün yüksek ve uzak yılında piyasaya sürülen Mac Pro, MacBook Air ve MacBook Pro modelleri yer alıyor. […]

Apple, Birkaç Eski iPhone ve MacBook Modeli İçin Güvenlik Güncellemeleri Yayınladı

Bloomberg/Getty Images

Apple, hala şirketin desteklenen en eski cihazlarından bazılarını kullanan müşteriler için bazı hoş geldiniz haberleri verdi. tarafından bildirildiği gibi Apple Insideryeni güvenlik güncellemeleri tam 10 yıl öncesine dayanan cihazlara gelecek — yararlananlar arasında iPhone 5’ler ile 2013’ün yüksek ve uzak yılında piyasaya sürülen Mac Pro, MacBook Air ve MacBook Pro modelleri yer alıyor. birkaç eski iPad modeli.

Güncellemeler, desteklenen cihazların kullanım ömrünü önemli ölçüde artırdığından ve şirketin hizmet ekosistemine hoş bir katkı sağladığından, bu kullanıcılar için harika bir haber. Geçmişte, Apple, kullanıcıları yeni cihazlara yükseltmeye teşvik etmek için potansiyel olarak yavaşlayan, desteğini kaybeden ve genellikle çalışmayan donanımlar geliştirerek olası planlı eskime stratejileri nedeniyle suçlandı ve hatta dava edildi. 2020’de Apple, konuyla ilgili bir davayı mahkemeye ulaşmadan önce halletmek için ünlü bir şekilde 113 milyon dolar harcadı.

Eski cihazlar yeni güvenlik güncellemeleri alıyor FocusStocker/Shutterstock

Bu anlaşma, Apple’ın genel stratejisini etkilediyse, bu mükemmel bir ilerleme örneğidir. Apple’ın kasıtlı olarak planlı bir eskime sürecine girip girmediği sorusunu bir kenara bırakırsak, bu güncelleme gibi müşteri öncelikli kararlar, tam tersi bir stratejiye yönelik açık bir bağlılık gösteriyor. Apple, eski teknolojiyi destekleyerek, her yeni sürümde yeni bir iPhone veya MacBook satın almak istemeyen veya satın alamayan kullanıcılarla çalışmaya istekli olduğunu gösterir. Bunun gibi kararlar, daha sonra benimseyenlerin ve düşük gelirli müşterilerin Apple teknoloji ekosistemiyle etkileşim içinde kalmasını sağlar. Bunu yaparak, muhtemelen 2020’den bu yana küresel iOS kullanımının devam eden artış eğilimini yönlendirmeye yardımcı oluyorlar (üzerinden devlet adamı).

23 ve 24 Ocak 2023 tarihlerinde yayınlanan güncellemelere gelince, tam liste şunları içeriyor:

Teknory