Apple, Bu iPhone 14 Ekran Sorununun Donanımdan Kaynaklanmadığını Söyledi

Ayrıca teknisyen, iPhone’daki yatay çizgi sorununun yazılımla ilgili olduğunu da kaydetti. Bir diğer kullanıcı yazar bir Apple destek üyesinin arayıp sorunun telefon sürücüleriyle ilgili bir sorundan kaynaklandığını ve şirketin bundan haberdar olduğunu bildirdiği. Destek üyesi ayrıca, büyük olasılıkla iOS 16.2.1 olacak olan yakında yapılacak bir yazılım güncellemesinin sorunu çözmesi gerektiğini onayladı. Şu anda, Apple test […]

Apple, Bu iPhone 14 Ekran Sorununun Donanımdan Kaynaklanmadığını Söyledi

Ayrıca teknisyen, iPhone’daki yatay çizgi sorununun yazılımla ilgili olduğunu da kaydetti. Bir diğer kullanıcı yazar bir Apple destek üyesinin arayıp sorunun telefon sürücüleriyle ilgili bir sorundan kaynaklandığını ve şirketin bundan haberdar olduğunu bildirdiği. Destek üyesi ayrıca, büyük olasılıkla iOS 16.2.1 olacak olan yakında yapılacak bir yazılım güncellemesinin sorunu çözmesi gerektiğini onayladı. Şu anda, Apple test ediyor iOS 16.3’ün ilk beta sürümü, ancak şirketin normal kullanıcılar için piyasaya sürmesi uzun zaman alacak. Her iki durumda da, Apple hatayı düzeltmek için acil bir güncelleme yayınlamaya karar vermedikçe, bir sonraki iOS güncellemesinden haftalar uzaktayız.

Bazı kullanıcılar için, iPhone’da her zaman açık ekranı devre dışı bırakmak bir süre işe yaradı, telefonu sıfırlamak ise değişen başarı oranlarıyla çalışıyor. Topluluklar, özellikle LG ekranlı stok tutma birimlerindeki hatalı görüntüler ve iOS 16.2 beta’daki hatalar dahil olmak üzere, ekran aksaklığına neyin neden olduğuna dair birkaç teori ortaya attı. Ancak etkilenen modeller arasında gözlemlenebilir bir model yoktur. Sorunun donanımla ilgili olmaması bir rahatlama olarak geliyor. Bu arada, bir iPhone 14 Pro veya iPhone 14 Pro Max satın almayı planlıyorsanız, beklemek en iyisidir.

Teknory