Apple yanlışlıkla yeni iPhone 15 Pro ‘Eylem Düğmesi’nin işlevselliğini devre dışı bıraktı

Apple’ın iPhone 15 Pro serisinin fiziksel sessize alma anahtarını kaldırması ve bunun yerine programlanabilir bir “Eylem Düğmesi” getirmesi bekleniyor. Bu yeni düğmeyi bir süredir duyuyoruz, ancak sızıntıların ve söylentilerin hiçbiri işlevselliğini tespit edemedi. Şimdi ise Apple, sözde iPhone 15 Pro Action Button’ın neler yapabildiğini yanlışlıkla sızdırmış gibi görünüyor. Şirket, dün dördüncü iOS 17 beta sürümünü […]

Apple yanlışlıkla yeni iPhone 15 Pro ‘Eylem Düğmesi’nin işlevselliğini devre dışı bıraktı

Apple’ın iPhone 15 Pro serisinin fiziksel sessize alma anahtarını kaldırması ve bunun yerine programlanabilir bir “Eylem Düğmesi” getirmesi bekleniyor. Bu yeni düğmeyi bir süredir duyuyoruz, ancak sızıntıların ve söylentilerin hiçbiri işlevselliğini tespit edemedi. Şimdi ise Apple, sözde iPhone 15 Pro Action Button’ın neler yapabildiğini yanlışlıkla sızdırmış gibi görünüyor.

Şirket, dün dördüncü iOS 17 beta sürümünü geliştiricilerin kullanımına sundu. Yazılımda bulunan kod parçacıkları (üzerinden MacSöylentiler), iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’teki Eylem Düğmesinin dokuz farklı işlevi olabileceğini ortaya koyuyor. Bunlar aşağıdakileri içerir:

  • Ulaşılabilirlik: Kullanıcıların Yardımcı Dokunuş gibi erişilebilirlik özelliklerine hızla erişmesine olanak tanıyan olası bir seçenek.
  • kısayollar: Bu, kullanıcıların Kısayollar uygulamasında oluşturdukları tüm kısayolları çalıştırmalarına izin verebilir.
  • Sessiz mod: Bu oldukça açıklayıcıdır ve mevcut iPhone’lardaki sessiz düğmesi gibi işlev görmelidir.
  • Kamera: Kamera uygulamasını hızlı bir şekilde başlatmak için olası bir seçenek.
  • El feneri: Telefonun fenerini açmanın kolay bir yolu.
  • Odak: Bu işlev, kullanıcıların Odak modunu açmasına veya kapatmasına izin verebilir.
  • Büyüteç: Bu, iPhone’un kamera uygulamasında büyüteci başlatabilir.
  • Çevirmek: Bu seçenek, kullanıcıların Çeviri uygulamasını başlatmasına izin verebilir.
  • Sesli Notlar: Kullanıcılar bu seçeneği kullanarak hızlı bir şekilde sesli not kaydetmeye başlayabilir.

Eylem Düğmesi, iOS 17 beta sürümünde ortaya çıkan tüm özelliklerle son derece çok amaçlı görünüyor. Apple ayrıca mağazada ek özelliklere sahip olabilir. Büyük olasılıkla Eylül ayında gerçekleşecek olan sonbahar lansman etkinliğinde şirketin neler göstereceğini beklememiz ve görmemiz gerekecek.

Apple yanlışlıkla yeni iPhone 15 Pro ‘Eylem Düğmesi’nin işlevselliğini devre dışı bıraktı

Teknory