Apple’ın karma gerçeklik kulaklığının ilk çıkışının Haziran ayına kadar ertelendiği bildiriliyor

Söylentilere konu olan karma gerçeklik başlığını hevesle bekleyen Apple hayranlarının biraz daha beklemesi gerekecek. göre bir rapor(Yeni bir sekmede açılır) Bloomberg’den Mark Gurman’dan, beklenen lansman Mart veya Nisan’dan Haziran’a taşındı. İsminin açıklanmasını istemeyen Gürman’ın kaynakları, şimdi Apple’ın XR kulaklığının her yıl Haziran ayında düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) tanıtılacağını söylüyor. AYRICA BAKINIZ: Apple HomePod […]

Apple’ın karma gerçeklik kulaklığının ilk çıkışının Haziran ayına kadar ertelendiği bildiriliyor

Söylentilere konu olan karma gerçeklik başlığını hevesle bekleyen Apple hayranlarının biraz daha beklemesi gerekecek.

göre bir rapor(Yeni bir sekmede açılır) Bloomberg’den Mark Gurman’dan, beklenen lansman Mart veya Nisan’dan Haziran’a taşındı. İsminin açıklanmasını istemeyen Gürman’ın kaynakları, şimdi Apple’ın XR kulaklığının her yıl Haziran ayında düzenlenen Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı’nda (WWDC) tanıtılacağını söylüyor.

AYRICA BAKINIZ:

Apple HomePod (2023) incelemesi: Apple hayranları için büyük ses

Lansmanın zaman çizelgesi, projenin 2017’deki ilk söylentilerinden bu yana uzuyor. Başlangıçta kulaklığın 2019’da çıkması bekleniyordu, ancak 2000’e, ardından 2021’e ve ardından 2022’ye ertelendi. Gurman, planın XR kulaklığı özel bir tüketici hedefli etkinlikte duyurmak olduğunu söyledi. Apple daha sonra Haziran ayında WWDC’de üçüncü taraf geliştiricilere daha fazla ayrıntı açıklayacaktı. Şimdi, kulaklık duyurusunun tüm yönleriyle WWDC’de yapılması bekleniyor ve bu yılın sonlarında satışa sunulacak. Bu, Apple uzmanı Ming Chi-Kuo’nun, kulaklıkların nakliye gecikmeleri nedeniyle 2023’ün ikinci yarısına kadar piyasaya sürülmeyeceği yönündeki önceki tahminiyle aynı çizgide.

Sevkıyat gecikmeleri de bir faktör olsa da, Gurman bahar lansmanının “ürün testi hem donanım hem de yazılım sorunlarının hala çözülmesi gerektiğini gösterdiği” için ertelendiğine inanıyor. Donanım ve yazılım engelleri, büyük ölçüde Apple’ın XR kulaklığının geçmişte gecikmesinin nedenidir.

İddialı projenin yeni bir işletim sistemine (muhtemelen xrOS olarak adlandırılır), bir M2 çipine, 4K sanal gerçeklik ekranlarına ve artırılmış gerçeklik özellikleri için bir düzineden fazla kameraya sahip olduğu söyleniyor. Ayrıca, kullanıcıların el kontrollerini kullanmak yerine uygulamalara bakıp parmaklarını sıkıştırdıkları bir arayüze sahip olduğu da söyleniyor.

Apple doğru anlarsa, söylentiye göre 3.000 $ fiyatını ödemeye istekli olduğunuz sürece XR kulaklığı beklemeye değer olabilir.

Teknory