Apple’ın Vision Pro’su başlangıçtan itibaren iPad ve iPhone uygulamalarına sahip olacak

Apple’ın Vision Pro artırılmış gerçeklik başlığı, lansman sırasında uygulamalarla dolu bir App Store’a sahip olacak. Şirket Haziran ayında Vision Pro’yu duyurduğunda kulaklığın, Vision Pro’nun işletim sistemi VisionOS için oluşturulmuş özel uygulamalar içeren yepyeni bir App Store ile birlikte geleceğini söylemişti. Şirket ayrıca bu App Store’un “uyumlu” iPad ve iPhone uygulamalarını barındıracağını da söyledi. bir güncelleme […]

Apple’ın Vision Pro’su başlangıçtan itibaren iPad ve iPhone uygulamalarına sahip olacak

Apple’ın Vision Pro artırılmış gerçeklik başlığı, lansman sırasında uygulamalarla dolu bir App Store’a sahip olacak.

Şirket Haziran ayında Vision Pro’yu duyurduğunda kulaklığın, Vision Pro’nun işletim sistemi VisionOS için oluşturulmuş özel uygulamalar içeren yepyeni bir App Store ile birlikte geleceğini söylemişti. Şirket ayrıca bu App Store’un “uyumlu” iPad ve iPhone uygulamalarını barındıracağını da söyledi.

bir güncelleme Salı günü yayınlanan geliştiricilere yönelik web sitesinde Apple, bunun pratikte nasıl çalışacağına dair daha fazla ayrıntı paylaştı.

AYRICA BAKINIZ:

Apple, Vision Pro ile iyi çalışan bir ‘iPhone Ultra’ piyasaya sürebilir

Apple’a göre Vision Pro’nun App Store’u “yüzbinlerce iPad ve iPhone uygulamasıyla” açılacak. Şirket ayrıca “çoğu” iPad ve iPhone uygulamasının VisionOS üzerinde çalıştığını da belirtti.

Zamanlamaya gelince, Apple, VisionOS’un geliştirici beta sürümünün “bu sonbahardan itibaren” yeni App Store’u içereceğini söylüyor. Vision Pro’ya sahip geliştiricilerin iPhone ve iPad uygulamaları Vision Pro’nun App Store’unda otomatik olarak yayınlanacak. Ve çoğu için bu, çok az ek çalışma gerektirecek veya hiç gerektirmeyecektir.

Apple, “iPadOS ve iOS’ta bulunan çerçevelerin çoğu aynı zamanda VisionOS’ta da yer alıyor; bu da neredeyse tüm iPad ve iPhone uygulamalarının VisionOS’ta değiştirilmeden çalışabileceği anlamına geliyor” dedi.

Apple, Vision Pro’nun “gelecek yılın başında” geleceğini bir kez daha yineledi; bu aynı zamanda müşterilerin bu uygulamalara Vision Pro’nun App Store’undan erişebileceği tarih olacak.

Teknory