Apple’ın Vision Pro’su Mart 2024’e kadar piyasaya çıkmayabilir

Apple, Haziran 2023’te ilk artırılmış gerçeklik kulaklığı Vision Pro’yu piyasaya sürdüğünde, şirket ürünün aslında “gelecek yılın başlarında” satışa sunulacağını söylemişti. Şimdi, göre Bloomberg’den Mark Gurman (aracılığıyla 9’dan 5Mac’e), görünen o ki “gelecek yılın başı” aslında “Mart 2024 civarında” anlamına gelebilir. Mart ayı teknik olarak hâlâ yılın başı olarak değerlendirilebilirken, 3.499 dolarlık kulaklığı satın almak isteyenler […]

Apple’ın Vision Pro’su Mart 2024’e kadar piyasaya çıkmayabilir

Apple, Haziran 2023’te ilk artırılmış gerçeklik kulaklığı Vision Pro’yu piyasaya sürdüğünde, şirket ürünün aslında “gelecek yılın başlarında” satışa sunulacağını söylemişti.

Şimdi, göre Bloomberg’den Mark Gurman (aracılığıyla 9’dan 5Mac’e), görünen o ki “gelecek yılın başı” aslında “Mart 2024 civarında” anlamına gelebilir.

Mart ayı teknik olarak hâlâ yılın başı olarak değerlendirilebilirken, 3.499 dolarlık kulaklığı satın almak isteyenler için muhtemelen biraz hayal kırıklığı yaratacak. Gurman, Vision Pro’nun başlangıçta Ocak ayında piyasaya sürülmesinin planlandığını ancak henüz tam olarak hazır olmadığını ve şu anda son testlerden geçtiğini söylüyor.

Vision Pro’nun lansmanı, Apple’ın tipik ürün lansmanlarından çok farklı olacak. Artırılmış gerçeklik başlığı ilk olarak yalnızca ABD’de satışa sunulacak ve yalnızca Apple perakende mağazalarında veya çevrimiçi olarak satılacak. Perakende mağazalarında Apple’ın, müşterilerin demo birimlerinin yer aldığı özel alanlara sahip olmayı planladığı bildiriliyor. cihazı deneyin satın almadan önce. Vision Pro’nun 2024 sonlarında diğer ülkelerde de satışa sunulması bekleniyor.

Ancak geliştirmenin ilerlediğine ve Vision Pro’nun prime time’a hazır olmaya yakın olduğuna dair işaretler var. Yakın zamanda yapılan bir iOS güncellemesi, iPhone 15 kullanıcılarının yalnızca Vision Pro’da görüntülenebilen uzamsal videoları kaydetmesine olanak tanıdı ve Vision Pro’nun kendi işletim sistemi VisionOS’ta yapılan yakın tarihli bir güncelleme, bize cihazın ilk katılım sürecine ilişkin bir zirve sağladı.

AYRICA BAKINIZ:

Apple Vision Pro inanılmaz derecede pahalı, ancak düşündüğünüz nedenden dolayı değil

Vision Pro kullanıma sunulduğunda bir tane edinmek zor olabilir. Financial Times’ın Temmuz ayındaki bir raporunda, Apple’ın ürünün karmaşıklığı nedeniyle Vision Pro’nun üretim tahminlerini büyük ölçüde düşürdüğü iddia edildi.

Teknory