Bentley Neden 60 Yılı Aşkın Bir Süredir Aynı V8’i Kullandı?

Bentley’e göreL-Serisi olarak da bilinen V8, ilk olarak 1959’da doğdu ve motor bölmesinde mutlu bir şekilde oturdu. 36.000 Bentley ve Rolls-Royce ta ki nihayet 2020’de veda edilene kadar. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, L-Serisi motor 13 farklı Başbakanın anavatanı Birleşik Krallık’ta göreve başladığını gördü. Bu, herhangi bir belirli otomotiv bileşeni için inanılmaz derecede uzun bir […]

Bentley Neden 60 Yılı Aşkın Bir Süredir Aynı V8’i Kullandı?

Bentley’e göreL-Serisi olarak da bilinen V8, ilk olarak 1959’da doğdu ve motor bölmesinde mutlu bir şekilde oturdu. 36.000 Bentley ve Rolls-Royce ta ki nihayet 2020’de veda edilene kadar. Bunu bir perspektife oturtmak gerekirse, L-Serisi motor 13 farklı Başbakanın anavatanı Birleşik Krallık’ta göreve başladığını gördü. Bu, herhangi bir belirli otomotiv bileşeni için inanılmaz derecede uzun bir süre ve 21. yüzyılda inşa edilen arabalara giren bir motor için kesinlikle eski.

Motor hayata 6,2 litre deplasmanla başladı ve ilk kez Bentley S2 ile harekete geçti. Bu yinelemede, V8 180 beygir gücü üretti ve arabanın kendisi elektrikli camlara, klimaya ve hidrolik direksiyona sahipti. Bunlar artık hemen hemen her arabada bulunan standart özelliklerdir, ancak 60 yılı aşkın bir süre önce, Bentley S2 kullanmak uzay mekiği pilotluğu yapmak gibiydi. 1971, yer değiştirmenin 6,75 litreye çıktığını gördü. Sonunda, 1980’lerde, motorun emisyonları ve güvenlik düzenlemelerini geçmesini sağlamak için iki turboşarj ve birkaç yaşam kalitesi iyileştirmesi verildi. Bu süre zarfında motor, elektronik yakıt enjeksiyonu (Bentley aracılığıyla) gibi modern teknolojilerle donatıldı.

Bu ikiz turbo kurulum, daha da fazla güncellemeyle birlikte, motora 2010’lar geldiğinde 800 fit-pound’un üzerinde çılgın miktarlarda tork verdi. otomobil üreticisine göre.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow