Biden yönetimi elektrikli araçlar için 623 milyon dolarlık hibe programını duyurdu

Biden yönetimi ve ABD Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin daha fazla elektrikli araç benimseme ve kullanma çabasına yönelik yeni bir yatırım yapacağını duyurdu. EV şarj istasyonu hibelerinde 623 milyon dolar ABD çapında topluluk şarj ağları oluşturmayı amaçlıyor Büyük yatırım, Başkan Joe Biden’ın 2030 yılına kadar halka açık 500.000 şarj cihazı üretme hedefinin bir parçası. “Amerika, otomotiv çağının […]

Biden yönetimi elektrikli araçlar için 623 milyon dolarlık hibe programını duyurdu

Biden yönetimi ve ABD Ulaştırma Bakanlığı, ülkenin daha fazla elektrikli araç benimseme ve kullanma çabasına yönelik yeni bir yatırım yapacağını duyurdu. EV şarj istasyonu hibelerinde 623 milyon dolar ABD çapında topluluk şarj ağları oluşturmayı amaçlıyor

Büyük yatırım, Başkan Joe Biden’ın 2030 yılına kadar halka açık 500.000 şarj cihazı üretme hedefinin bir parçası.

“Amerika, otomotiv çağının gelişine öncülük etti ve şimdi elektrikli araç devriminde dünyaya liderlik etme şansımız var; bu süreçte Amerikalılar için işleri, tasarrufları ve faydaları güvence altına alıyoruz. Bu finansman, EV şarj cihazlarının erişilebilir ve güvenilir olmasını sağlamaya yardımcı olacak” Amerikalı sürücüler için uygun ve Amerikalı işçiler için şarj cihazı üretimi, kurulumu ve bakımında iş yaratırken,” dedi. ABD Ulaştırma Bakanı Pete Buttigieg.

AYRICA BAKINIZ:

Çocuklar için televizyon karşısında çok fazla vakit geçirmek: Riskler hakkında bilmeniz gereken 5 şey

Federal Toplu Taşıma Otoritesi ayrıca Alaska ve Arizona’daki yerli halkların öncülük ettiği projeler de dahil olmak üzere 36 toplumsal projeye 311 milyon dolar ödül verecek.

Duyuruya göre hibeler, İki Partili Altyapı Yasasına dahil edilen 2,5 milyar dolarlık EV tahsisiyle finanse ediliyor. Kanun aynı zamanda şu kadar yetki vermektedir: Toplu taşıma altyapı projelerinde 108 milyar dolar Toplu taşıma güvenliğini artırmak, mevcut sistemleri modernleştirmek, yetersiz hizmet alan toplulukların erişimini iyileştirmek ve hizmetleri iklim dostu seçeneklere dönüştürmek için tasarlandı.

Örneğin yönetim bir açıklama yaptı. 1,7 milyar dolarlık hibe programı ülke çapında sıfır emisyonlu ve düşük maliyetli otobüsler için.

Ülkenin otoyol sistemindeki EV şarj istasyonları daha önce 5 milyar dolarlık Ulusal Elektrikli Araç Altyapısı (NEVI) Formül Programı aracılığıyla finanse ediliyordu.

Biden yönetiminin yeni hibe programı, yönetimin deyimiyle daha da güçlü bir EV “omurgası” oluşturma çabası kapsamında, 22 eyalette ve Porto Riko’da 47 EV şarj ve alternatif yakıt altyapı projesini finanse edecek ve 7.500 EV şarj limanı inşa edecek.

Buttigeig, “Yerel düzeyde çalıştığım zamandan beri, bir toplulukta elektrikli araç şarjı bulmanın otoyollarda şarj bulmaktan farklı olduğunu biliyorum” diye ekledi. “USDOT, Amerikalılara kendi topluluklarında uygun ve basit şarj seçenekleri sağlayacak bir yatırım yapmaktan gurur duyuyor.”

Konular
Elektrikli Araçlar Sosyal Fayda

Teknory