Twitch tüm ülkede kapanıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Twitch, Kore’de kapatılacağını duyurdu. Platform, ağ kullanım ücretleri nedeniyle hizmeti çalıştırmanın yüksek maliyetine dikkat çekti. Twitch, canlı yayın söz konusu olduğunda küresel bir güç merkezidir; Amazon’un sahibi olduğu şirket, oyun ve diğer yayın türleri için başvurulacak platformdur. Ne yazık ki şirket önemli bir ülkede kapanacağını duyurdu. Twitch bir şekilde […]

Twitch tüm ülkede kapanıyor

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Twitch, Kore’de kapatılacağını duyurdu.
  • Platform, ağ kullanım ücretleri nedeniyle hizmeti çalıştırmanın yüksek maliyetine dikkat çekti.

Twitch, canlı yayın söz konusu olduğunda küresel bir güç merkezidir; Amazon’un sahibi olduğu şirket, oyun ve diğer yayın türleri için başvurulacak platformdur. Ne yazık ki şirket önemli bir ülkede kapanacağını duyurdu.

Twitch bir şekilde doğrulandı Blog yazısı ülkede hizmet yürütmenin “yasaklanacak derecede yüksek” maliyeti nedeniyle Kore’deki operasyonlarını kapatacağını söyledi.

Şirket, “Kore’de faaliyet göstermeye devam etmenin bir yolunu bulmak için birkaç yıl süren değerlendirme ve çabanın ardından Twitch, Kore saatine göre 27 Şubat 2024 itibarıyla Kore’deki faaliyetlerini sona erdirme kararı aldı” dedi.

Twitch ağ kullanım ücretlerini suçluyor

Şirket özellikle ülkedeki yüksek ağ ücretlerine dikkat çekti. Kore, büyük içerik sağlayıcılarını ülkedeki ağları kullanmak için ödeme yapmaya zorlayacak bir yasa çıkardı.

Twitch, maliyetleri azaltmak için video kalitesini 720p’de sınırlamak da dahil olmak üzere çeşitli önlemler aldığını ancak bunun işe yaramadığını iddia etti:

Bu çabalar maliyetleri bir miktar azaltabilse de, Kore’deki ağ ücretleri diğer çoğu ülkeye göre 10 kat daha yüksekti ve bu da operasyonları artık mümkün kılmıyordu.

Koreli izleyiciler 27 Şubat’tan sonra platformda alışveriş yapamayacak, yayıncılar da bu tarihten sonra gelir elde edemeyecek. Firma ayrıca, Twitch topluluklarının kendilerine devredilmesi olasılığı konusunda alternatif hizmetlerle görüşmelerde bulunduğunu da söyledi.

Twitch, etkilenen içerik oluşturucuların yeni yayın platformları ve kanallarına bağlantıları paylaşabilmesi için eşzamanlı yayınla ilgili şartlarından da feragat edeceğini ekledi.

Twitch, Kore’nin ağ ücreti mevzuatına dahil olan ilk küresel hizmet sağlayıcı değil. Netflix ve Kore’nin SK Broadband’ı, kullanım ücretleri konusunda yıllardır süren bir hukuki mücadele içindeydi ve ikisi en sonunda Eylül ayında anlaşmaya vardı.

Twitch tüm ülkede kapanıyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow