Bir Android Telefonda Numaraların Engeli Nasıl Kaldırılır

Tanımadığınız telefon numaralarını veya adres defterinize kaydettiğiniz kişileri engelleyebileceğiniz gibi, Telefon uygulaması, böylece arama özelliğini devam ettirebilirler. Çoğu Android telefonda Google’ın stok Telefon uygulaması önceden yüklenmiştir. Modelinizde üreticinin telefon uygulaması varsayılan olarak ayarlanmışsa, bir numaranın engellemesini kaldırma adımları yine de oldukça benzer olmalıdır. Android 6.0 veya üstü yüklü telefonlarda bunu şu şekilde yapabilirsiniz: Telefonunuzun ana […]

Bir Android Telefonda Numaraların Engeli Nasıl Kaldırılır

Tanımadığınız telefon numaralarını veya adres defterinize kaydettiğiniz kişileri engelleyebileceğiniz gibi, Telefon uygulaması, böylece arama özelliğini devam ettirebilirler. Çoğu Android telefonda Google’ın stok Telefon uygulaması önceden yüklenmiştir. Modelinizde üreticinin telefon uygulaması varsayılan olarak ayarlanmışsa, bir numaranın engellemesini kaldırma adımları yine de oldukça benzer olmalıdır. Android 6.0 veya üstü yüklü telefonlarda bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

  1. Telefonunuzun ana ekran yuvasından veya uygulama çekmecesini açıp “Telefon” araması yaparak Telefon uygulamanızı başlatın.
  2. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine basın.
  3. “Ayarlar”a dokunun.
  4. “Engellenen numaralar”a gidin.
  5. Engellemeyi kaldırmak istediğiniz numarayı listeden bulun ve yanındaki “x” simgesine dokunun.
  6. “Engellemeyi Kaldır”a basarak işlemi onaylayın.

Bir telefon numarasının engellemesini kaldırdığınızda, o numara sizinle her an tekrar iletişime geçebilecektir. Ancak, kişinin numara engellenmişken yaptığı aramalar, arama geçmişinizde görünmez.

Teknory