Bitcoin teknik incelemesi, Apple’ın en son macOS beta sürümünden çıktı

Apple, Bitcoin’e aşık olmuş olabilir. Nisan ayında alışılmadık bir haber ortalıkta dolaştı: Birisi, Apple’ın macOS’unda Bitcoin tanıtım belgesinin bir kopyasını saklamıştı ve bu, yıllarca ve işletim sisteminin birden çok ana sürümü aracılığıyla orada kaldı. Ancak, muhtemelen şimdi sona eriyor. Buna göre 9to5Mac(yeni bir sekmede açılır)macOS Ventura’nın en son beta sürümü artık dosyayı içermiyor. AYRICA BAKINIZ: […]

Bitcoin teknik incelemesi, Apple’ın en son macOS beta sürümünden çıktı

Apple, Bitcoin’e aşık olmuş olabilir.

Nisan ayında alışılmadık bir haber ortalıkta dolaştı: Birisi, Apple’ın macOS’unda Bitcoin tanıtım belgesinin bir kopyasını saklamıştı ve bu, yıllarca ve işletim sisteminin birden çok ana sürümü aracılığıyla orada kaldı.

Ancak, muhtemelen şimdi sona eriyor. Buna göre 9to5Mac(yeni bir sekmede açılır)macOS Ventura’nın en son beta sürümü artık dosyayı içermiyor.

AYRICA BAKINIZ:

Tesla, Bitcoin’inin çoğunu sattı, ancak Dogecoin’ini satmadı

“VirtualScanner.app” adlı bir aracın içine gizlenmiş olan dosya hiçbir yerde bulunamadı ve VirtualScanner.app’in tamamı da kaldırıldı. Dosya, Bitcoin tanıtım belgesinin kopyasının yanı sıra, birkaç başka dosyayla birlikte muhtemelen San Francisco’daki Treasure Island’da çekilmiş gizemli bir görüntü de içeriyordu.

Üzgünüm, Bitcoin tanıtım belgesinin kopyasını başka bir yerden temin etmeniz gerekecek.
Kredi bilgileri: Satoshi Nakamoto/Elma

Bitcoin teknik incelemesi ilk olarak Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi Nakamoto tarafından 2008 yılında yayınlandı. Bitcoin protokolüne teknik bir genel bakış içerir.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Biden’ın kripto yürütme emri (nihayet) burada


Bitcoin teknik incelemesinin en başta neden macOS’ta gizlendiğini asla öğrenemeyebiliriz. İşletim sisteminden oldukça hızlı bir şekilde silindiği göz önüne alındığında, bir Apple mühendisinin bunun harika bir fikir olacağını düşünmesi muhtemeldir, ancak Apple, Bitcoin ile bu şekilde ilişkilendirilmek istemediğine karar verdi.

Teknory