Bu klasik RTS, “bir blockchain düğümünü uygulamak ve işletmek için” hayata döndürüldü

Klasik Kore gerçek zamanlı strateji oyunu, Krallık Ateş Altındaiddiaya göre “bir kripto-dolandırıcılık şirketi tarafından kaçırıldı”. Twitterer Tegiminis’in tespit ettiği gibi, Steam oyuncusu Arsene Lupin – “her oyun için bir inceleme yazmak için bir haçlı seferinde” [their] Steam kütüphanesi” – oyunun Steam sayfasında bir inceleme yayınladı“gelecek burada ve berbat” olduğunu bildiriyor ve Krallık Ateş Altında “öyleydi“2001’de […]

Bu klasik RTS, “bir blockchain düğümünü uygulamak ve işletmek için” hayata döndürüldü

Klasik Kore gerçek zamanlı strateji oyunu, Krallık Ateş Altındaiddiaya göre “bir kripto-dolandırıcılık şirketi tarafından kaçırıldı”.

Twitterer Tegiminis’in tespit ettiği gibi, Steam oyuncusu Arsene Lupin – “her oyun için bir inceleme yazmak için bir haçlı seferinde” [their] Steam kütüphanesi” – oyunun Steam sayfasında bir inceleme yayınladı“gelecek burada ve berbat” olduğunu bildiriyor ve Krallık Ateş Altındaöyleydi“2001’de piyasaya sürülen bir RTS/RPG hibriti”, mevcut yinelemesi, oynamaya çalıştığınızda “CPU’nuzun %80-100’ünü talep ederek” arka planda “Locus Game Chain” çalıştırıyor.

Belki de şaşırtıcı olmayan bir şekilde, geliştirici Bloom Technology hızlı yanıt verdi ve bir metin duvarı yayınladı “bir yanlış anlaşılma” olduğunu ve geliştiricinin 22 yaşındaki RTS’nin – daha önce wargate.net olarak bilinen – P2P ağ sistemini kendi Locus Chain ile değiştirdiğini açıklıyor.

Daha fazla gör

Geliştirici, “Bu teknoloji bir atlama taşı olacak ve bazen yüksek sunucu bakım maliyetleri nedeniyle işsiz kalan çevrimiçi oyun geliştiricilerinin tonlarca para biriktirip nasıl oyunları oluşturmaya odaklanabileceklerinin mükemmel bir örneği olacak” dedi. “Eski çevrimiçi oyunlar önemli bir maliyet olmadan yeniden canlandırılabilirken, modern çevrimiçi oyunlar da hizmet bakım maliyetlerini önemli ölçüde azaltabilir.

“Bildiğimiz kadarıyla, Krallık Ateş Altında oyunun bir parçası olarak bir blockchain düğümünü uygulamaya ve çalıştırmaya yönelik ilk başarılı girişimdir, bu nedenle bunun benzeri görülmemiş olduğu kadar yanıltıcı olduğunu da anlıyorum. Krallık Ateş Altında ortamı gerçek zamanlı olarak test etme ihtiyacı nedeniyle Erken Erişim aracılığıyla ücretsiz olarak sunuldu. Bu yeni teknolojiden gerçekten nasıl faydalandığımızı ölçmek için Steam’deki Güncellemeler bölümünde şu ana kadar kaydettiğimiz ilerlemeyi ve geçmiş performansı görebilirsiniz.”

İlginç bir şekilde, oyun şu anda – sadece 150 küsur incelemeden olsa da – “Çok Olumlu” toplam Steam kullanıcı puanına sahip. bir mutsuz oyuncu daha oyunla ilgili sorunlarını Arsene Lupin’den biraz daha özlü bir şekilde tahmin ediyor ve incelemelerinde basitçe şunu söylüyor: “Blockchain eve git”.

Bloom teknoloji diyor ki: “Krallık Ateş Altında: Kahramanların Savaşı bir çevrimiçi oyun sunucusuna ihtiyaç duymadan çevrimiçi çok oyunculu yetenek sağlamak için Locus Game Chain’i kullanır. oyun, kripto para birimlerini veya NFT’leri desteklemiyor ve Steam’in tüm kurallarına ve düzenlemelerine uyuyor.”

Görünüşe göre oyunun Hakkında bölümünde veya sistem gereksinimlerinde blockchain’den söz edilmiyor.

Teknory