Bu MacOS Ventura Hilesi, Bir YouTube Videosundan Metin Kopyalamanıza İzin Verir

Fotoğraflar, Hızlı Bakış, QuickTime Player ve Apple TV gibi yerel Apple uygulamalarını ve araçlarını kullandığınızda duraklatılmış video karelerinden sözcükleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Daha da önemlisi, Safari aracılığıyla erişilen çoğu videoda çalışır ve YouTube gibi web siteleri tarafından barındırılan videolardan metin kopyalamayı kolaylaştırır. İşte nasıl: Safari’yi başlatın, YouTube web sitesine gidin ve oynatmak için bir video seçin. […]

Bu MacOS Ventura Hilesi, Bir YouTube Videosundan Metin Kopyalamanıza İzin Verir

Fotoğraflar, Hızlı Bakış, QuickTime Player ve Apple TV gibi yerel Apple uygulamalarını ve araçlarını kullandığınızda duraklatılmış video karelerinden sözcükleri kopyalayıp yapıştırabilirsiniz. Daha da önemlisi, Safari aracılığıyla erişilen çoğu videoda çalışır ve YouTube gibi web siteleri tarafından barındırılan videolardan metin kopyalamayı kolaylaştırır. İşte nasıl:

  1. Safari’yi başlatın, YouTube web sitesine gidin ve oynatmak için bir video seçin.
  2. Çerçeve içinde metin bulunan bir sahnede videoyu duraklatın.
  3. Kopyalamak istediğiniz metnin üzerine gelin ve imlecin seçim aracına geçmesini bekleyin.
  4. Seçim aracını istenen metnin etrafında sürükleyin.
  5. Control+tıklayın veya seçilen metne sağ tıklayın ve “Kopyala”yı seçin.

Bu, kopyalanan metni panoya eklemeli ve seçimi başka bir belgeye veya uygulamaya yapıştırmanıza izin vermelidir. Aynı adımlar, diğer Apple uygulamaları ve hizmetleri aracılığıyla erişilen tüm duraklatılmış videolar için çalışmalıdır. Bugüne kadar, Live Text’in kopyalama işlevi bildirildiğine göre çok çeşitli dillerde çalışır – yani İngilizce, Çince, Fransızca, İtalyanca, Almanca, Japonca, Korece, Portekizce, İspanyolca ve Ukraynaca. Duraklatılmış videodan metin kopyalamanıza izin vermenin yanı sıra, Canlı Metin’i sözcükleri bir dilden diğerine çevirmek, sözcük tanımlarına bakmak veya web’de seçili tümceleri aramak gibi şeyler yapmak için de kullanabilirsiniz. SlashGear’ın bu özel MacOS Ventura özelliğine yönelik son testine göre, Canlı Metin’in tamamen kusursuz görünmediğini ve belirli metin yazı tipi stillerinde düzgün veya doğru şekilde çalışmayabileceğini unutmayın.

Teknory