Bu Samsung Galaxy telefonları One UI 6.1 güncellemesini alabilir

Damien Wilde / Android Otoritesi TL;DR Galaxy S23, S22, S21 ve en yeni Galaxy Z Fold ve Z Flip bayrak gemileri de dahil olmak üzere birçok Samsung akıllı telefonu için bir UI 6.1 test yapısı tespit edildi. Samsung, One UI 6.1 güncellemesi için henüz kesin bir sürüm listesi veya değişiklik günlüğü açıklamadı. One UI 6’yı […]

Bu Samsung Galaxy telefonları One UI 6.1 güncellemesini alabilir

Damien Wilde / Android Otoritesi

TL;DR

  • Galaxy S23, S22, S21 ve en yeni Galaxy Z Fold ve Z Flip bayrak gemileri de dahil olmak üzere birçok Samsung akıllı telefonu için bir UI 6.1 test yapısı tespit edildi.
  • Samsung, One UI 6.1 güncellemesi için henüz kesin bir sürüm listesi veya değişiklik günlüğü açıklamadı.

One UI 6’yı Galaxy S23 Ultra cihazımda ilk betalardan beri kullanıyorum ve Samsung’un UX dış görünümünde yaptığı küçük değişiklikler hoşuma gidiyor. Galaxy S24 serisinin yakında piyasaya sürülmesiyle birlikte One UI 6.1’i de sabırsızlıkla bekliyorum, hatta Samsung’un Android deneyimini nasıl daha da geliştirdiğini görmek için de sabırsızlanıyorum. One UI 6.1 ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı ve görünen o ki Samsung, daha fazla iyileştirme yolunda ilerliyor.

Buna göre Tarun Vatları X’te (eski adıyla Twitter olarak biliniyordu), aşağıdaki Samsung akıllı telefonlar için One UI 6.1 test yapıları tespit edildi:

  • Samsung Galaksi S23
  • Samsung Galaxy S22
  • Samsung Galaksi S21
  • Samsung Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5
  • Samsung Galaxy Z Fold 4 ve Galaxy Z Flip 4
  • Samsung Galaxy S21 FE
  • Samsung Galaksi A54
  • Samsung Galaksi A34

Listede Galaxy S23 FE hariç, Samsung’un son dönemdeki amiral gemilerinin neredeyse tamamı yer alıyor. Ayrıca daha yeni A serisi cihazları da fark etmiyoruz. Ancak bu, test derlemelerinin ilk turu olduğundan, One UI 6.1 duyurulduğunda ve daha geniş test ve kullanıma sunma işlemi başladığında listenin önemli ölçüde genişlemesi ihtimali yüksektir. Samsung’un kapsamlı bir yazılım güncelleme vaadi var ve şirketin bu konudaki mükemmel performansına da tanık olduk, bu nedenle iyimseriz.

One UI 6.1’deki yeniliklere gelince, Samsung şu ana kadar resmi bir açıklama yapmadı. Ancak bazı değişiklikleri sızıntılar yoluyla duyuyoruz.

Buz Evreni One UI 6.1’de animasyonların iyileştirildiğini, kare hızlarının iyileştirildiğini ve onlara daha yumuşak ve daha hassas bir görünüm kazandırıldığını belirtiyor. Görünüşe göre Samsung, kapsamlı arka plan bulanıklık efektini de kaldırdı; sızıntı, Samsung’un artan güç tüketimi nedeniyle bunu yaptığını varsayıyor. Ayrıca, arka plan ölçeklendirme animasyonu doğrusal olmayan hale gelir ve duvar kağıdı iOS’ta olduğundan çok daha fazla ölçeklenerek animasyonun çok canlı görünmesini sağlar.

Ayrıca uygulamalar açılıp kapatıldığında elastik bir animasyon da mevcut ve simgeler genişletilip orijinal konumlarına geri ölçekleniyor. Buz Evreni ayrıca muhtemelen One UI 6.1 çalıştıran Galaxy S23 Ultra’ya ait olan ve bu animasyonun vurgulandığı bir video da yayınladı.

Bunlar ince değişikliklerdir ve çoğu kullanıcının bunları fark etmesi pek olası olmasa da, genel deneyimlerine katkıda bulunacaklardır.


Bu Samsung Galaxy telefonları One UI 6.1 güncellemesini alabilir

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow