Bugünün Wordle Yanıtı #529 – 30 Kasım 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#529 – 30 Kasım 2022) çözümü çalışmaktır. Sözcük Eski Fransızca “estudiier”den gelmektedir (aynı zamanda Modern Fransızca “étudier”in de kaynağıdır), bu da kendini bir şeye adamak veya bir şey için şevk göstermek anlamına gelir. Aynı zamanda, orijinal olarak şevk olarak tercüme edilen Ortaçağ Latince “studiare” veya “studium” da kökleri vardır – aynı kökenden […]

Bugünün Wordle Yanıtı #529 – 30 Kasım 2022 Çözüm ve İpuçları

Bugünün Wordle bilmecesinin (#529 – 30 Kasım 2022) çözümü çalışmaktır. Sözcük Eski Fransızca “estudiier”den gelmektedir (aynı zamanda Modern Fransızca “étudier”in de kaynağıdır), bu da kendini bir şeye adamak veya bir şey için şevk göstermek anlamına gelir. Aynı zamanda, orijinal olarak şevk olarak tercüme edilen Ortaçağ Latince “studiare” veya “studium” da kökleri vardır – aynı kökenden gelen “studere” den, çalışkan olmak anlamına gelir (via etimoloji).

Bugün cevaba ulaşmak beş tahmin aldı – ilk iki tahminimiz, “ouija” ve “amca”, tüm ünlüleri olabildiğince erken ortadan kaldırma girişimiydi, ancak bu bugün şanslı bir yaklaşım değildi. Olası cevapları 155’ten 23’e indirdiler, ancak cevap netleşmeden önce “güm” ve “şey” kelimelerini tahmin etmemiz gerekiyordu. Umarız daha iyisini yaparsınız ve eğlenceyi uzatmak istiyorsanız, burada deneyebileceğiniz Wordle gibi daha fazla oyun var.

Teknory