Bugünün Wordle Yanıtı #570 – 10 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala kafanı kaşıyor musun? Aradığınız kelime “kirli” Simpsonlar’da bu, Homer’ın kendisini umursamayan (ve geçmişi biraz kafa karıştırıcı olan) meslektaşı Frank Grimes’a taktığı takma addır. şovdaki diğer birçok şey). “Kirli” kelimesi, belirsiz bir kökene sahip olan “grime” isminden gelmektedir. etimolojiancak muhtemelen Orta İngilizce’de kir veya pislik anlamına gelen “grim” kelimesinden türetilmiştir ve kendisi de aynı anlama […]

Bugünün Wordle Yanıtı #570 – 10 Ocak 2023 Çözüm ve İpuçları

Hala kafanı kaşıyor musun? Aradığınız kelime “kirli” Simpsonlar’da bu, Homer’ın kendisini umursamayan (ve geçmişi biraz kafa karıştırıcı olan) meslektaşı Frank Grimes’a taktığı takma addır. şovdaki diğer birçok şey). “Kirli” kelimesi, belirsiz bir kökene sahip olan “grime” isminden gelmektedir. etimolojiancak muhtemelen Orta İngilizce’de kir veya pislik anlamına gelen “grim” kelimesinden türetilmiştir ve kendisi de aynı anlama gelen Orta Aşağı Almanca “greme” kelimesinden türetilmiştir.

Grime aynı zamanda Idris Elba ve Stormzy’nin popüler olduğu İngiliz rap türüdür. O sırada gazeteciler müziğin bas ağırlıklı sesini “pis” olarak adlandırdıkları ve bu, sonunda basitçe “pis” haline geldiği için böyle adlandırılıyor. Başına The Guardian’ın bir raporuMüziğin içeriği genellikle ayrıcalıksız bölgelerde kaba, agresif, “kirli gidişat” hakkında olduğu için, bu türdeki sanatçılar bu terimi uygun buluyor.

Oyunu özellikle şanssız bir başlangıç ​​kelimesi olan boş ile açmamıza rağmen, üç denemelik zaferimiz bugün de devam etti. Geriye 859 olası cevap bıraktı, ancak bir sonraki tahmin olan “dostluk” bunu ikiye indirdi. Umarız daha iyi şanslar elde edersiniz ve daha fazla zorluk için can atıyorsanız, işte sizi meşgul edecek Wordle gibi diğer oyunlar.

Teknory