Character.AI’deki karakterler nasıl silinir?

Karakter Yapay Zekası Character-AI, ünlülerden anime karakterlerine, terapistler veya koçlar gibi yardımsever kişilere kadar önemli figürleri taklit eden ilginç kişiliklerle dolu bir sohbet robotu hizmetidir. Farklı karakterleri denemek ve tatmak için birkaç sohbet açmak kolaydır. Ancak çok fazla sohbetin açık olması bunaltıcı oluyorsa ana sayfanızı temizlemek isteyebilirsiniz. Character.AI karakterlerinizi nasıl organize edeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki […]

Character.AI’deki karakterler nasıl silinir?

Karakter Yapay Zekası

Character-AI, ünlülerden anime karakterlerine, terapistler veya koçlar gibi yardımsever kişilere kadar önemli figürleri taklit eden ilginç kişiliklerle dolu bir sohbet robotu hizmetidir. Farklı karakterleri denemek ve tatmak için birkaç sohbet açmak kolaydır. Ancak çok fazla sohbetin açık olması bunaltıcı oluyorsa ana sayfanızı temizlemek isteyebilirsiniz. Character.AI karakterlerinizi nasıl organize edeceğinizi öğrenmek için aşağıdaki ipuçlarını izleyin.

Character.AI’de üçüncü taraf karakterler nasıl silinir?

Character.AI’nin karakterler için basit bir silme işlemi yoktur. Sohbetler herkese açık olduğundan ve hâlâ başkalarının kullanımına açık olması gerektiğinden, bunları tamamen silemezsiniz. Ancak sohbetleri hesabınızdan kaldırma olanağınız vardır, dolayısıyla bunlar artık ana sayfanızda görünmez.

Character.AI, karakterleri ana sayfanızdan kaldırmanızı kolaylaştıran bir web arayüzüne sahiptir. Giriş yaptığınızda, tüm karakter sohbetleriniz, ayarlar sekmesini gösteren üç noktalı simgeyle birlikte solda listelenir. Simgeye tıklayın ve ardından Son arananlardan kaldır Sohbeti ana sayfanızdan silmek için Ayrıca kalıcı olarak da isteyebilirsiniz Konuşmayı sohbet sekmenizden kaldırmadan önce sohbetinizdeki eski mesajları silin.

Üçüncü taraf karakterleri Character AI ana sayfanızdan kaldırma.
Karakter Yapay Zekası

Hala Character.AI’nin orijinal sürümünü kullanıyorsanız bir silme yöntemi de vardır. Sayfanın alt kısmında hesap adınızı seçip seçerek eski siteye geri dönebilirsiniz. Eski siteye geri dön. Bu sürümde mevcut açık sohbetleriniz ana sayfanızda belirgin bir şekilde görünür. Daha sonra seçebilirsiniz Daha fazla gör sayfanın sağ tarafında. Açtığınız tüm karakter sohbetleri listelenecektir. Seçme Düzenlemek ve bu bir X her şeyden önce sohbetler. Şunu seçin: X silmek istediğiniz tüm sohbetlerin üstünde ve ardından Tamamlamak işin bittiğinde.

Character.AI’de kendi karakterlerinizi nasıl silebilirsiniz?

Character AI’da kendi karakterlerinizi silmenin geçici çözümü biraz farklıdır. Ancak hizmetin, karakterleri oluşturduktan sonra kalıcı olarak silmenize izin vermemesi nedeniyle aynı zorluk söz konusudur.

Bunları üçüncü taraf karakterler gibi ana sayfanızdan kaldırabilirsiniz ancak özellikle herkese açıksa platformda var olmaya devam edeceklerdir. Diğer Character.AI kullanıcıları onlarla etkileşime girebilecek.

Karakter AI profilinizi özel olarak ayarlama.
Karakter Yapay Zekası

Karakterinizi silmek yerine özel olarak ayarlayabilirsiniz, böylece yalnızca sizin sohbet robotuyla etkileşime girebilirsiniz. Bunu sayfanın alt kısmından hesap adınızı seçerek yapabilirsiniz. Seçme Halka açık profilardından üç nokta simgesi Özelleştirmek istediğiniz karakterin üzerine gelin ve ardından Düzenlemek. Ayarlar sayfasına geldiğinizde aşağı kaydırın ve Özel görünürlük altında ve ardından seçin Değişiklikleri Kaydet. Bundan sonra karakteri ana sayfanızdan kaldırabilirsiniz ancak karakter, profilinizde gizli olarak var olmaya devam edecektir.

Diğer bir seçenek de karakterin başlığına ve açıklamasına rastgele harfler, rakamlar veya kısa çizgilerden oluşan anlamsız sözcükler girmek, bu da esasen karakteri mahvetmek. Herkese açıksa, muhtemelen hiç kimse karakterle etkileşime girmek istemeyecektir veya etkileşime geçemeyecektir. Daha fazla etkileşimi önlemek için bunu özel olarak da ayarlayabilirsiniz.

Yine başka bir seçenek, yeni bir dosya başlatmak yerine yeni bir karakter başlatmak için zaten açık olan bir karakter dosyasını yeniden kullanmaktır. Profilinizde karışıklıkla ilgili bir sorun yaşıyorsanız, değişen zevklerinize uyacak şekilde eski karakterleri yeni özelliklerle güncelleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hesabınızda sahip olduğunuz karakter miktarı aşırı derecede fazlaysa, hesabı tamamen silip yeniden başlamayı düşünebilirsiniz. Bu, tüm karakterleri ve verileri siler ve sıfırdan yeni karakterler oluşturmanız gerekir. Hesabınızı silmek için sayfanın altındaki hesap adınızı seçin ve ardından Ayarlar > Hesap > Hesabı ve Verileri yönet > Hesabı sil. Kalıcı olarak silinmesini istemediğiniz verileri yedeklediğinizden emin olun.

Editörlerin Önerileri


Teknory