Chromebook’unuzun Ekranını Nasıl Döndürürsünüz?

Klavye kısayolu, Chromebook’unuzun ekranını döndürmenin en hızlı yoludur. Basmak Ctrl + Shift + Yenile, ve bu, ekranı saat yönünde 90 derece döndürür. Cihazınızı kullandığınız yapılandırmaya veya harici monitörün konumuna bağlı olarak, kombinasyona birkaç kez basmanız gerekebilir. Bu kısayolu ilk kez kullanıyorsanız, Chrome OS bir onay istemi gösterecektir – devam etmek için Devam’ı tıklayın. Otomatik döndürme, […]

Chromebook’unuzun Ekranını Nasıl Döndürürsünüz?

Klavye kısayolu, Chromebook’unuzun ekranını döndürmenin en hızlı yoludur. Basmak Ctrl + Shift + Yenile, ve bu, ekranı saat yönünde 90 derece döndürür. Cihazınızı kullandığınız yapılandırmaya veya harici monitörün konumuna bağlı olarak, kombinasyona birkaç kez basmanız gerekebilir. Bu kısayolu ilk kez kullanıyorsanız, Chrome OS bir onay istemi gösterecektir – devam etmek için Devam’ı tıklayın.

Otomatik döndürme, akıllı telefonlarda yaygın olarak görülen bir özelliktir. Cihazı herhangi bir yönde serbestçe kullanmanıza izin verir ve ekranı buna göre ayarlar. Öyleyse tahmin et? Birçok Chromebook’ta, özellikle ekranı çevirerek veya klavyeden ayırarak tablet modu varsa, otomatik döndürme özelliği de vardır.

  1. Tablet moduna girin.
  2. Masaüstünün sağ alt köşesindeki saate basın.
  3. “Otomatik döndürme”nin etkin olup olmadığını kontrol edin.
  4. Değilse, özelliği açmak için dönen ok simgesine basın.

Otomatik döndürme açıksa ve ekranı gereken yönde çeviremiyorsanız, Chromebook’unuzu yeniden başlatmak onu çalıştırabilir.

Teknory