Çok fazla veri kullanan kullanıcıları boğmak için Starlink

Elon Musk’ın uydu internet şirketi, bazı kullanıcıları yavaşlatmaya başlamak üzere. Starlink’e göre (SpaceX’in internet bölümü) yeni adil kullanım politikası, Starlink’i evde internet için kullanan kişiler, aylık faturalandırma döngüsü sırasında çok fazla internet kullanırlarsa artık daralma yaşayabilirler. Bilmiyorsanız, kısma, genel ağın performansının yararına birinin internet hızını kasten yavaşlatma uygulamasıdır. Özellikle, bir ay boyunca 07:00 ile 23:00 …

Çok fazla veri kullanan kullanıcıları boğmak için Starlink

Elon Musk’ın uydu internet şirketi, bazı kullanıcıları yavaşlatmaya başlamak üzere.

Starlink’e göre (SpaceX’in internet bölümü) yeni adil kullanım politikası, Starlink’i evde internet için kullanan kişiler, aylık faturalandırma döngüsü sırasında çok fazla internet kullanırlarsa artık daralma yaşayabilirler. Bilmiyorsanız, kısma, genel ağın performansının yararına birinin internet hızını kasten yavaşlatma uygulamasıdır.

Özellikle, bir ay boyunca 07:00 ile 23:00 saatleri arasında kümülatif olarak 1 TB’den fazla veri kullanan kullanıcılar kısıtlanacaktır. Bir sonraki faturalandırma döngüsü başlamadan önce daha yüksek hızlar almaya devam etmek istiyorlarsa, GB veri başına 0,25 ABD doları harcayabilirler, ancak aksi takdirde, bu onlar için kasabayı yavaşlatmak için tek yönlü bir yolculuk olacaktır. Starlink, mevcut kullanıcıların yüzde 10’undan daha azının ayda 1 TB’ı aştığını söylüyor Sınır.

AYRICA BAKINIZ:

Musk, reklamverenlerin Twitter’dan kaçtığını söyledi, bu yüzden kullanıcıları DM ünlülerinden ücretlendirecek

Yine de, belirli bir yaşam tarzı yaşıyorsanız, ayda 1 TB’den fazla veri kullanmayı hayal etmek imkansız değil. Özellikle oyuncular, düzenli olarak 100 GB’a ulaşabilen ve hatta onu aşan oyun ve yama indirmeleriyle uğraşmak zorunda kalıyor. Call of Duty: Modern Warfare II, örneğin, kendi başına yaklaşık 100 GB’lık bir indirmedir. Başka bir deyişle, büyük indirmeleri 23:00’e kadar ertelemek muhtemelen iyi bir fikirdir.

Bu, ISS’lerin dünyasında çok nadir görülen bir uygulama değildir. Bazı sağlayıcılar AT&T gibi belirli planlar kapsamında aylık veri sınırları vardır. Sağlayıcıya bağlı olarak, kısıtlanabilirsiniz veya sınırı aştıktan sonra kullanılan herhangi bir veri için yalnızca fazla kullanım ücreti alabilirsiniz.

Starlink büyüdükçe, doğal olarak diğer ISS’lerin çarptığı hız tümseklerinden bazılarını yaşayacak. A son rapor Eylül ayından itibaren, medyan Starlink hızlarının birkaç ülkede, muhtemelen hizmetin daha popüler hale gelmesinden sonra ağ tıkanıklığının bir sonucu olarak düştüğünü tespit etti. Şimdi, Starlink insanları bilerek yavaşlatıyor.

Yeni, deneysel teknolojiyle hayat böyledir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow