Musk, fazladan ödeme yapanlar için reklamsız bir seçenek sunan Twitter Blue’nun geliştirilme aşamasında olduğunu iddia ediyor

Bir araştırmaya göre, daha da pahalı bir Twitter Blue abonelik katmanı önümüze çıkabilir. CEO Elon Musk’tan Cumartesi tweet’i(Yeni bir pencerede açılır). Musk, kendisinin ve zaten zayıf olan operasyon ekibinin, Twitter Blue kullanıcıları için “sıfır reklama” izin veren “daha yüksek fiyatlı” bir abonelik sunma planları üzerinde çalıştıklarını iddia ediyor. Tweet silinmiş olabilir (yeni bir sekmede açılır) […]

Musk, fazladan ödeme yapanlar için reklamsız bir seçenek sunan Twitter Blue’nun geliştirilme aşamasında olduğunu iddia ediyor

Bir araştırmaya göre, daha da pahalı bir Twitter Blue abonelik katmanı önümüze çıkabilir. CEO Elon Musk’tan Cumartesi tweet’i(Yeni bir pencerede açılır). Musk, kendisinin ve zaten zayıf olan operasyon ekibinin, Twitter Blue kullanıcıları için “sıfır reklama” izin veren “daha yüksek fiyatlı” bir abonelik sunma planları üzerinde çalıştıklarını iddia ediyor.

Katmanla ilgili tek bilgi doğrudan Musk’ın tweet’inden geldiği için, bu yeni Twitter Mavi katmanının tüm ayrıntıları büyük ölçüde bilinmiyor. Twitter, Mashable’ın yorum talebine hemen yanıt vermedi. Teorik olarak Musk, Twitter’a reklamsız bir seviyenin gelmesi konusunda ciddi, ancak Musk ayrıca bu hafta mahkemede ifade verdi(Yeni bir pencerede açılır) bir şeyi tweet atması, “insanların buna inandığı veya buna göre hareket edeceği anlamına gelmez.” Peki, ona inanıp inanmamamız gerektiğini kim bilebilir?

AYRICA BAKINIZ:

Twitter, eski kuralları gerekçe göstererek üçüncü taraf istemcileri engelledi. Sonra sessizce yeni kurallar ekledi.

Şu anda Twitter Blue kullanıcıları için olduğu gibi, mevcut aylık 7,99 ABD doları abonelik yüzde 50 daha az reklam vaat ediyor, bu özellik henüz kullanıma sunulmadı. Bununla birlikte, var olan özellikler arasında mavi bir “doğrulanmış” onay işareti, tweet’leri düzenleme ve geri alma yeteneği, uzun ileti dizileri için bir okuyucu modu ve konuşmalarda öncelikli sıralama yer alır. Platforma gelecek vaat edilen diğer özellikler arasında içerik oluşturucuları ödüllendirmek için “Paralar” (TikTok’ta olduğu gibi) ve kutuplaştırıcı görüntüleme sayıları özelliğini isteğe bağlı hale getirme yeteneği yer alıyor.

Musk’ın reklamsız bir Twitter deneyimi sunma arzusu, kısmen, platformu ele geçiren sık ve büyük reklamlardan kaynaklanıyor. Bu duyuru bir hafta sonra gelir. Wall Street Gazetesi raporlamak(Yeni bir pencerede açılır) Twitter’ın, reklam alıcılarının geri dönmesi için umutsuz bir taleple reklamverenleri 250.000 $’a kadar eşleştirmeye istekli olduğunu keşfetti. Aynı ileti dizisinde Musk, içerik oluşturucuları Twitter’da kalmaya teşvik etmek için bir içerik oluşturucu fonunun çalıştığını da iddia ediyor.

Musk’ın tweet’i, Twitter’ın daha önce platforma erişimi olan üçüncü taraf müşterileri desteklemeyi aniden durdurmasından günler sonra geldi ve iki olay birbiriyle ilişkili olabilir. Verge’e göre(Yeni bir pencerede açılır), Twitter, API’si üçüncü taraf istemciler tarafından kullanıldığında reklam geliri elde etmiyor, bu da Musk’ın büyük olasılıkla bu üçüncü taraf geliştiricileri küçümseyerek daha fazla reklam geliri elde etmek istediği anlamına geliyor. Ayrıca Verge başına(Yeni bir pencerede açılır)ekstra pahalı ücretli katman, Twitter’ın büyüyen mali mücadelelerine bir başka yanıt olarak anlaşılabilir – Musk, kullanıcıların Twitter’a daha fazla para vermesini istiyor.

Twitter draması hiç durmayacak gibi görünüyor, değil mi? Ama belki pahalı, reklamsız bir sürüm acıyı dindirebilir.

Teknory