Daily Authority: ???? Başka bir büyük T-Mobile veri ihlali

Kris Carlon / Android Yetkilisi ???? Hayırlı Cumalar! Stadia’nın bu hafta öldüğünü görmek beni hala biraz hayal kırıklığına uğrattı ( subreddit oldukça kasvetli), ancak dev kedilerden oluşan ücretsiz bir takvim bulmayı başardım (haber bülteninin altında paylaşıldı). Bazen yenersin bazen kaybedersin. T-Mobile başka bir büyük veri ihlaliyle vurdu Edgar Cervantes / Android Otoritesi Ön ödemeli veya […]

Daily Authority: ???? Başka bir büyük T-Mobile veri ihlali

Kris Carlon / Android Yetkilisi

???? Hayırlı Cumalar! Stadia’nın bu hafta öldüğünü görmek beni hala biraz hayal kırıklığına uğrattı ( subreddit oldukça kasvetli), ancak dev kedilerden oluşan ücretsiz bir takvim bulmayı başardım (haber bülteninin altında paylaşıldı). Bazen yenersin bazen kaybedersin.

T-Mobile başka bir büyük veri ihlaliyle vurdu

Telefonda T Mobile logosu Stok Imaj

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

Ön ödemeli veya faturalı bir T-Mobile müşterisiyseniz, bazı kötü haberlerimiz var. Şirket, bu kez 37 milyon hesabı etkileyen başka bir veri ihlalinin kurbanı olduğunu açıkladı.

  • tarafından onaylandığı gibi basın bülteniihlal ilk olarak 25 Kasım’da gerçekleşti ve 5 Ocak’a kadar tespit edilmedi.
  • Saldırgan, bilgileri “yetkisiz” bir API kullanarak çaldı.
  • T-Mobile, “müşteri hesaplarının veya finansmanının güvenliğini tehlikeye atacak” hiçbir şeyin etkilenmediğini iddia ediyor.
  • Başka bir deyişle, saldırıda ödeme ayrıntıları, sosyal güvenlik numaraları, devlet kimlik numaraları, şifreler/PIN’ler ve diğer finansal ayrıntılar gibi hassas bilgiler açığa çıkmadı.
  • Ancak isimler, fatura adresleri, e-posta adresleri, telefon numaraları, doğum tarihleri, T-Mobile hesap numaraları ve plan detayları gibi diğer bilgiler çalındı.
  • Bu, en son olaylar 2022 ve 2021’de meydana gelen T-Mobile veri ihlalleri dizisinin en sonuncusudur.
  • İkincisi, sosyal güvenlik numaraları, sürücü ehliyetleri, telefon numaraları ve fiziksel adresler gibi hassas ayrıntıları açığa çıkaran çok daha kötüydü.
  • Ek olarak, şirketin kaynak kodu geçen yıl çalındığı bildirildi Lapsus siber suç grubu tarafından.
  • T-Mobile müşterisi olmasanız bile güçlü parolalar oluşturmanızı ve bir parola yöneticisi kullanmanızı önemle tavsiye ederiz.

cuma eğlencesi

vinçlerle oynayan kediler Portland Bölgesi ABD Ordusu Mühendisler Birliği takvimi

ABD Ordusu Mühendisler Birliği

Girişte söz verildiği gibi, bugün ABD Ordusu Mühendisler Birliği’nin (US Army Corps of Engineers) izniyle dev kedilerimiz var.üzerinden İyi Haber Ağı). Evet, doğru okudunuz. Devlet dairesinin Portland Bölgesi, resimlerin üzerine kedilerin yerleştirildiği bazı başarılarına biraz mırıldanma katan ücretsiz bir 2023 takvimi yayınladı.

Sonuç, vinçleri eşeleyen, barajlarda gerilen ve Oregon ve güneybatı Washington’daki devasa sivil altyapı projelerinde kestiren kediler. Federal bir kurum olduğu için şunları yapabilirsiniz: takvimi buradan ücretsiz olarak indirin.

Pati-sitively harika bir hafta sonu geçirin,

Daily Authority: ???? Başka bir büyük T-Mobile veri ihlali

Teknory