Discord DM’lerini PC’den veya Mobil Cihazdan Silme

Discord, mesajlarını sunucularda saklar, yani özel konuşmalardan mesajları silebilirsiniz. Bu, akıllı telefonlarda mesaj verilerini depolayan mesajlaşma uygulamalarıyla çelişir. Bununla birlikte, bazı insanlar DM’leri nasıl kaldıracaklarını bilmiyorlar veya bunu tek seferde yapıyorlar. Discord’da mesajları manuel olarak silmenin yanı sıra silmenin başka yolları da vardır. DM’leri bir PC ile silmek çok daha kolaydır, ancak yakınınızda her zaman […]

Discord DM’lerini PC’den veya Mobil Cihazdan Silme

Discord, mesajlarını sunucularda saklar, yani özel konuşmalardan mesajları silebilirsiniz. Bu, akıllı telefonlarda mesaj verilerini depolayan mesajlaşma uygulamalarıyla çelişir. Bununla birlikte, bazı insanlar DM’leri nasıl kaldıracaklarını bilmiyorlar veya bunu tek seferde yapıyorlar.

Discord’da mesajları manuel olarak silmenin yanı sıra silmenin başka yolları da vardır. DM’leri bir PC ile silmek çok daha kolaydır, ancak yakınınızda her zaman olmayabilir. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Bir Mobil Cihazdan Discord DM’lerini Silme

Bir mobil cihazdaki özel görüşmelerdeki mesajları silmenin tek yolu, mesajları tek tek manuel olarak temizlemektir. Discord’un varsayılan olarak herhangi bir platformda toplu DM silme işlevi yoktur, bu nedenle desteklenen tek yol yavaş işlemdir. İşte nasıl çalıştığı.

 1. Mobil cihazınızda Discord’u başlatın.
 2. Mesaj simgesine dokunun.
 3. Bir görüşme seçin.
 4. Silmek istediğiniz bir mesaj arayın.
 5. Parmağınızla mesajı basılı tutun.
 6. Seçenekler listesi açıldığında, “Mesajı Sil”i seçin.
 7. Mesaj şimdi silinmiştir.

Bir mobil cihazda Windows kısayol tuşlarını kullanamayacağınız için, metinleri hızlı bir şekilde silmenin bir yolu yoktur. Bazı kullanıcılar, işlemi artırmak için birkaç denemeden sonra kas hafızasını ve zamanlamayı anlayabilir. Ancak çoğu, bunun muhtemelen bireysel silme işlemlerinden çok daha hızlı olmadığını görebilir.

Discord’u iOS veya Android için kullansanız da kontroller aynıdır. Ağustos 2022’den bu yana Discord, açık kaynaklı bir kullanıcı arabirimi çerçevesi olan React Native aracılığıyla ikisini birleştirmeye karar verdi. Bu entegrasyon, sorunsuz bir deneyim için önceki kullanıcı arabirimi farklılıklarını ortadan kaldırır.

Discord DM’lerini PC’den Silme

Discord, PC’de bağımsız bir uygulama olarak veya favori tarayıcılarınız aracılığıyla kullanılabilir. Neredeyse her yönden aynılar, bu yüzden hangisini tercih ettiğiniz önemli değil. Aşağıdaki adımlar, DM’lerin silinmesine yardımcı olacaktır.

 1. Bilgisayarınızda Discord’u açın.
 2. mesajlar simgesine tıklayın.
 3. Konuşmalarınızdan birini seçin.
 4. İmleci bir mesajın üzerine getirin ve beliren üçlü noktalara tıklayın.
 5. “Mesajı Sil”i seçin.
 6. Mesaj silme işlemine devam edin.
 7. Gerekirse tekrarlayın.

Bu yöntem tek mesajlar için faydalı olsa da, PC’de olmak Discord’un kısayol tuşlarını kullanmanıza izin verir. Bunlar süreci çok daha hızlı hale getirir.

 1. Discord’u açın.
 2. Mesajlar simgesi aracılığıyla konuşma listesine gidin.
 3. Bir DM açın.
 4. Yukarı ok tuşuna iki kez basın.
 5. “Ctrl + A” kısayoluyla mesajdaki tüm metni seçin.
 6. Geri Al veya Sil’i kullanarak metinleri silin.
 7. Enter tuşuna basın.
 8. Discord tekrar sorarsa onaylamak için Enter tuşuna basın.
 9. Gerektiği kadar tekrarlayın.

Kısayol tuşlarını kullanmak, her mesajı işaretleyip tıklamaktan çok daha hızlıdır ve bu da mesajın silinmesini daha verimli hale getirir.

Ancak bu, mesajları silmek için faydalı bir yol olsa da, onu geliştirmenin başka bir yolu daha var.

Discord DM Komut Dosyasını Sil

Komut dosyaları, bilgisayarın çalışması için sağlayabileceğiniz bir dizi talimattır. Bir komut dosyası çalıştırıldığında, bilgisayar talimatları harfiyen uygulayacaktır. PC’deyken Discord’daki DM’leri silmek için komut dosyalarını kullanabilirsiniz.

Ancak, komut dosyalarını kullanmak, Discord Hizmet Şartlarını ihlal etmek olarak görülür. Bu nedenle, onlarla iletileri silerken dikkatli olmanızı öneririz.

 1. İndirin ve kurun AutoHotKey.
 2. AutoHotKey’i başlatın ve aktif tutun.
 3. Discord.ahk dosyasını buradan indirin sayfa.
 4. Az önce indirdiğiniz dosyayı çalıştırın.
 5. “Bu Komut Dosyası Etkin!” yazan bir açılır pencere görüntülendiğinde “Tamam”ı tıklayın. görünür.
 6. Discord istemcisine veya tarayıcı sürümüne gidin.
 7. Silmek istediğiniz DM’lere gidin.
 8. Bir mesaj seçin ve “Sil”e basın.
 9. DM’leri kaldırmaya devam etmek istiyorsanız yukarı kaydırın.

AutoHotKey kullanıyorsanız kaydırma gereklidir, çünkü Discord mesajları yalnızca ekranda onlara ulaştığınızda yükler. Bu nedenle, yalnızca betiği çalışır durumda bırakıp temiz bir silme bekleyemezsiniz.

Bu komut dosyası aslında kısayol tuşları yöntemidir, ancak steroidler üzerindedir. Tuşlara kendiniz basmak yerine, aslında makro işlevi gören bir komut dosyası kullanıyorsunuz. Siz betiği duraklatana kadar makrolar tekrar etmeye devam edecek ve işte o zaman sonunda her şeyi sileceksiniz.

Komut dosyalarını kullanmanın başka bir yolu var. denir anlaşmazlığı gidermek ve kurulumu biraz daha zordur.

 1. Almak şiddetli maymun veya kurcalamak tarayıcınız için uzantılar.
 2. İndirin ve kurun anlaşmazlığı gidermek.
 3. Discord’un tarayıcı sürümünü açın.
 4. Sağ üst köşedeki çöp kutusu simgesine tıklayın.
 5. “Al”ı seçin
 6. Silmeye başlamak için “Başlat”a tıklayın.

Ne yazık ki Undiscord artık Mac’lerde çalışmıyor. Ayrıca yalnızca tarayıcı sürümünde çalışır, bu nedenle bağımsız istemci söz konusu değildir.

Botlarla Discord DM Geçmişini Sil

Ne yazık ki Discord, kullanıcıların DM’lerini botlarla silmelerine izin vermiyor. Bunu yapmak Hizmet Şartlarına da aykırıdır. Ancak bazı botların, moderatör iseniz kanalınıza veya sunucunuza gönderilen mesajları silmenizi sağlayan komutları vardır.

Her bot farklıdır, yani doğru komutu aramanız gerekir. Yardım işlevi bunu ortaya çıkarabilir. Değilse, botun indirme sayfası tüm komutların bir listesini içermelidir.

Botlar, kendisine gönderdiğiniz metinleri silemez çünkü bunu yalnızca siz yapabilirsiniz. Bu güvenlik özelliği, herhangi birinin basit bir bot ile mesajlarınızı kurcalamasını engeller.

Ek SSS

Diğer kullanıcıların DM’lerini silebilir misiniz?

Hayır, diğer kullanıcıların size DM yoluyla veya başka bir yerden gönderdiği mesajları silemezsiniz. Onları yok etmenin tek yolu, gönderenin onları sohbetten kalıcı olarak silmesidir.

Silinen DM’ler gerçekten gitti mi?

Evet ve hayır. Özel bir mesaj silindiğinde, gönderen ve alıcı onu göremez. Ancak, Discord’un sunucuları bir kopyayı saklayacak ve bu kopya, bir mahkemenin şirketin sunucuları teslim etmesini emretmesi durumunda ortaya çıkabilir.

Göremezsin

Discord yerel olarak toplu mesaj silmeyi desteklemese de, bazı üçüncü taraf çözümler metinlerin daha hızlı silinmesine yardımcı olur. Ancak, bazıları Discord’un Hizmet Şartlarını ihlal edebilir ve yasaklanabilirsiniz. Neyse ki, yasaklama çok sık olmaz.

Mesaj silme işlemlerini daha iyi uygulamak için Discord’da ne gibi iyileştirmeler görmek istersiniz? Hangi yöntemi kullanmayı tercih edersiniz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory