Donnie Yen Mike Tyson’ın Parmaklarını Kırdı Ama İyi Bir Mazereti Var

Imeh Akpanudosen/WireImage Kör, Güce inanan Chirrut Imwe adlı savaşçı — tarafından canlandırıldığında donnie yen içinde Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi – tam olarak nereye götürüldüğünü bilmemesi için kafasına bir çanta geçirilir, esprili bir şekilde, “Benimle dalga mı geçiyorsun?! Körüm!” Çinli aktör karakterini neredeyse tamamen değiştirmemiş olsaydı, böyle küçük anlar yaşanmazdı. Kung Fu film süperstarı […]

Donnie Yen Mike Tyson’ın Parmaklarını Kırdı Ama İyi Bir Mazereti Var

Imeh Akpanudosen/WireImage

Kör, Güce inanan Chirrut Imwe adlı savaşçı — tarafından canlandırıldığında donnie yen içinde Rogue One: Bir Star Wars Hikayesi – tam olarak nereye götürüldüğünü bilmemesi için kafasına bir çanta geçirilir, esprili bir şekilde, “Benimle dalga mı geçiyorsun?! Körüm!”

Çinli aktör karakterini neredeyse tamamen değiştirmemiş olsaydı, böyle küçük anlar yaşanmazdı.

Kung Fu film süperstarı Donnie Yen, bir koltuğa oturdu. ile son röportaj GQ Dergisi geleceğini tartışmak için John Wick: Bölüm 4 rolü ve genel olarak en ikonik rolleri, bu rezil Mike Tyson hikayesinin yeniden anlatılmasına neden oldu.

Yen ilk tartışıldı haydut birve çocuklarına sorana kadar filmi yapmayacağını söyledi. Bunu kesinlikle yapması gerektiğini söylediklerinde Yıldız Savaşları film, sonra ikna oldu.

Ancak Yen, ciddi bir dövüş sanatları ustası tipi olan karakteri Chirrut Imwe’nin çok kuru olduğunu hissetti. Özellikle karakter bir Jedi değil, Jedi benzeri ve Güç kullanma güçlerine sahip olmadan Güç’e inanan bir savaşçı olduğu için, filme harika bir katkı olacaktı. Imwe’nin Gücü, gerçek dövüş sanatları ustalarının genellikle kişinin iç gücünün arkasındaki “güç” olarak tanımlanan Qi’yi gördüğü şekilde gördüğü sonucuna varılabilir.

Bu yüzden Yen iki büyük değişiklik önerdi: Imwe’yi kör yap ve onu biraz komik yap. Filmin kendisi zaten oldukça ciddiydi. Yıldız Savaşları film, bu nedenle ince mizah memnuniyetle karşılanan bir unsur olacaktır. Kör olmasıyla ilgili olarak, izleyicinin karakterin Güce olan inancının ona gerçekten rehberlik ettiğini anlamasını sağlayacaktır.

“Ben Güçle Birim ve Güç benimle” sahnelerini, özellikle de sonuncusunu daha güçlü kılıyor.

Böylece dizinin en keyifli karakterlerinden biri Yıldız Savaşları filme neredeyse hiç katılmayan biri sayesinde evren doğdu.

Donnie Yen’in içinde bulunduğu tüm filmleri daha iyi yaptığı tartışılabilir ve buna efsanevi Wing Chun ustası Ip Man’ı dört filmde nasıl canlandırdığı da dahildir.

Donnie Yen, 2016 yapımı filmdeki o rezil dövüş sahnesinde tam olarak ne olduğunu yeniden anlattı. ip adam 3.

Bruce Lee’nin hocası Ip Man’ın yoğun bir şekilde kurgulanmış anlatımı, başrolde Donnie Yen ile bütünlüğünü korumuştur. Ayrıca olağanüstü dövüş sahneleri sunuyordu. Böyle bir dövüş sahnesi eski dünya boks şampiyonu Mike Tyson’laydı.

Çinli film yıldızı, “Bruce Lee dışında, Mike Tyson benim idolümdür,” diye söze başladı.

Tyson’la çalışmaktan ne kadar mutlu olduğundan bahseden Yen, “Biraz gergindim çünkü ya beni yere sererse?”

Yen daha önce filmin tanıtım röportajları sırasında Mike’ın sahte dövüşlerden çok gerçek dövüşlere alışkın olduğunu düşünerek koreografiyi unutacağından gerçekten endişelendiğini ve bunun Yen’in Tyson’ın sol kroşesine doğru yürümesine neden olacağını açıklamıştı. elendi.

Hatta filmin aksiyon yönetmeni Yuen Woo Ping’e sahneye farklı yaklaşmaları gerektiğini söyledi; sahneyi, genellikle oyuncunun bir darbeden son anda kaçtığı geleneksel kung fu filmi dövüş sahnelerinde yaptıkları gibi yapmayacaktı. Bunun yerine, Tyson’la karşı karşıya olduğu için – ve Tyson filmlerde tam olarak deneyimli olmadığı için – Yen, atlatacağı konusunda ısrar etti. önce yumruk gerçekten geliyordu.

Bunun akıllıca bir karar olduğu kanıtlandı.

Sahneyi çekerken Yen, Tyson’ın yumruklarının son derece güçlü olduğunu ve Tyson’ın ön kolunun kung fu yıldızının saçını fırçalarken belirli bir yumruğun rahatlık için biraz fazla yakın olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, tüm bunların ironisi, Yen tarafından yaralananın Tyson olmasıdır. Bu yüzden görüşmeci, sahne sırasında Tyson’ın parmaklarını kırdığına dair rezil hikayeyi hemen sordu.

“Bir kazaydı,” diye yanıtladı Yen. “Bir yumruk yağmuru ile üzerime geliyordu ve koreografiye göre onun yumruklarını Wing Chun teknikleriyle bloke etmem gerekiyordu.”

Wing Chun teknikleri, engelleme için dirseklerin kullanılmasını içerir ve Yen, koreografinin gerektirdiği gibi, dirsekleriyle çok sayıda darbeyi gerçekten saptırabildiğini, ancak Tyson’ın yaralandığı hakkında hiçbir fikri olmadığını belirtti. “Benim haberim bile yoktu. Hiçbir şeyden bahsetmedi. Ertesi gün parmaklarına dolanmış bir şeyle geldi ve ‘Donnie serçe parmağımı kırdı!’ diye şaka yapıyorduk. ama bu bir kazaydı!”

Tyson ve Yen, sahneyi çekerken son derece iyi anlaştılar ve Tyson, sahneyi bitirdiklerinden emin olmayı seçerek incindiğini belli etmedi. Yen ve diğerleri, Tyson’ı profesyonelliği ve nezaketinden ötürü övdü.

“Mike ile çalışmak harikaydı. Tamamen soğukkanlı ve saygılıydı.”

Yen, filmlerinden daha fazlasını tartışıyor. GQ tamamının izlenebileceği röportaj Burada.

Teknory