Elon Musk neden görebileceğiniz tweet sayısını kısıtlıyor?

Elon Musk’ın Twitter’ında başka bir gün, başka bir sorun. 1 Temmuz’da Musk, kullanıcıların bir günde kaç tweet görüntüleyebileceğine “geçici sınırlar” getireceğini tweetledi. Sınırlar, “aşırı düzeyde veri kazıma ve sistem manipülasyonunu” ele almayı amaçlıyordu. Bu önlemler, Twitter’ın ziyaretçilerin oturum açmadan siteyi görüntülemesini engellemeye başlamasından sadece bir gün sonra geldi, Musk bunun veri yağmalanmasını önlemek için “geçici […]

Elon Musk neden görebileceğiniz tweet sayısını kısıtlıyor?

Elon Musk’ın Twitter’ında başka bir gün, başka bir sorun.

1 Temmuz’da Musk, kullanıcıların bir günde kaç tweet görüntüleyebileceğine “geçici sınırlar” getireceğini tweetledi. Sınırlar, “aşırı düzeyde veri kazıma ve sistem manipülasyonunu” ele almayı amaçlıyordu. Bu önlemler, Twitter’ın ziyaretçilerin oturum açmadan siteyi görüntülemesini engellemeye başlamasından sadece bir gün sonra geldi, Musk bunun veri yağmalanmasını önlemek için “geçici bir acil durum önlemi” olduğunu iddia etti.

AYRICA BAKINIZ:

Twitter artık ziyaretçilerin giriş yapmadıkları sürece tweetleri ve profilleri görüntülemelerini engelliyor

Twitter’ın oran sınırı nedir?

Musk’ın yeni kısıtlamalarının yürürlüğe girmesiyle birlikte kullanıcılar, o gün için limitlerini aştıklarını ve artık tweet’leri göremediklerini belirten mesajlarla karşılandı. İlk duyurulduğunda, doğrulanmış kullanıcılar 6.000 gönderiyi, doğrulanmamış hesaplar 600 gönderiyi ve doğrulanmamış yeni hesaplar 300 gönderiyi görüntüleyebiliyordu. O zamandan beri sınırlar sırasıyla 10.000, 1.000 ve 500 gönderiye yükseltildi.

Musk, oran limitlerini dayatmanın birincil nedeni olarak veri kazımayı belirtmiş olabilir, ancak Twitter’ın eski güven ve güvenlik başkanı Yoel Roth’a göre, bu akıl yürütme pek de mantıklı gelmiyordu. Gibi ilk olarak Insider tarafından bildirildi(yeni bir sekmede açılır)Roth, Twitter alternatif Bluesky’deki bir ileti dizisinde “aniden kazımanın o kadar dramatik performans sorunları yaratması ki, Twitter’ın her şeyi bir oturum açmanın arkasına koymaktan başka seçeneği kalmadığı koklama testini geçmiyor” diye yazdı.

Roth’a göre bu, Musk’ın Twitter’ının sitenin oran sınırlayıcısıyla oynaması nedeniyle ilk kez çökmesi bile değil. “Sınırlayıcının en çok kilitlenen dahili araçlardan biri olmasının bir nedeni var,” diye yazdı. “Oran limitleriyle uğraşmak muhtemelen Twitter’ı yıkmanın en kolay yoludur.”

Verileri bir kenara bırakırsak, önlemin başka bir nedeni olabilir: bir böcek. tarafından bildirildiği gibi mumsu(yeni bir sekmede açılır)web geliştiricisi Simon Chang(yeni bir sekmede açılır) Mastodon’da, sonsuz bir istek döngüsü oluşturan bir Twitter hatası fark ettiğini bildirdi:

Bu komik. Görünüşe göre Twitter kendi kendine DDOS yapıyor.

Twitter ana sayfa akışı bu sabahın büyük bölümünde kapalıydı. Hiçbir şey yüklenmese de, Twitter web sitesi denemekten ve denemekten asla vazgeçmez.

İlk videoda, hızımın sınırlandırıldığına dair hata mesajına dikkat edin. Ardından sağdaki sallanan kaydırma çubuğuna dikkat edin.

İkinci video, neden sallandığını gösteriyor. Twitter, asla gelmeyen içeriği denemek ve getirmek için saniyede yaklaşık 10 istek gönderiyor çünkü Elon’un en son dahice yeniliği, insanların oturum açmadan Twitter’ı okumasını engellemek.

Bu, muhtemelen mühendislerin asla tasavvur edemediği bazı cehennemi koşullar yarattı ve bu nedenle, kendine sahip olmanın en destansı olan kendi kendine DDOS ile sonuçlanan bu hatalar komedisini elde ediyoruz.

Inanılmaz. Amatör saat.

Twitter’ın oran sınırını nasıl aşabilirsiniz?

Twitter’ın oran sınırını aşmak istiyorsanız, hesabınızda oturum açmayı kullanabilirsiniz. tweetdeck(yeni bir sekmede açılır) bir masaüstünde veya mobil tarayıcıda, ancak en iyi masaüstünde çalışmak üzere tasarlanmış olsa da. 2 Temmuz itibarıyla Tweetdeck’te kendi beslemem ve bildirimlerim sorunsuz çalışıyordu, ancak bazı Twitter kullanıcıları zaten raporlama(yeni bir sekmede açılır) sorunlar(yeni bir sekmede açılır) onların ile(yeni bir sekmede açılır) deneyim(yeni bir sekmede açılır)bu nedenle kilometreniz değişebilir.

Teknory