‘Evde tek bir göz kuruluğu bile yoktu’ – Baldur’s Gate 3 yazarı, bir hayranın Alzheimer hastası babasına saygı duruşunda bulunmasını değerlendiriyor

A Baldur’un Kapısı 3 yazar, Larian Studios’un oyuna Alzheimer hastası bir hayranın babasına bir saygı duruşu ekleme kararı üzerine düşündü ve “güçlü mindflayer avcısını onurlandırdığımız için gerçekten mutlu olduklarını” söyledi. Bir işaret raporlarBu hikayenin kökenleri, Solfalia kullanıcı adını kullanan bir oyuncunun Larian forumlarına gittiği 2020 yılına dayanıyor. geliştiricilere teşekkür ederim serbest bırakmak için Baldur’un Kapısı […]

‘Evde tek bir göz kuruluğu bile yoktu’ – Baldur’s Gate 3 yazarı, bir hayranın Alzheimer hastası babasına saygı duruşunda bulunmasını değerlendiriyor

A Baldur’un Kapısı 3 yazar, Larian Studios’un oyuna Alzheimer hastası bir hayranın babasına bir saygı duruşu ekleme kararı üzerine düşündü ve “güçlü mindflayer avcısını onurlandırdığımız için gerçekten mutlu olduklarını” söyledi.

Bir işaret raporlarBu hikayenin kökenleri, Solfalia kullanıcı adını kullanan bir oyuncunun Larian forumlarına gittiği 2020 yılına dayanıyor. geliştiricilere teşekkür ederim serbest bırakmak için Baldur’un Kapısı 3 erken erişimde. Erken erişim sürümünün oyunu babalarıyla birlikte oynamalarına olanak sağlayacağını açıkladılar; Alzheimer teşhisi konulduktan sonra bunu yapamayacaklarından endişe ediyorlardı.

Gönderileri Larian Studios’taki insanlarda yankı buldu ve takip yazısı Geçtiğimiz Eylül ayında Solfalia tarafından yapılan bir oyunda, bir “süper yazarın” kendilerine ulaşarak oyunun tam sürümüne babalarını onurlandırmak için bir şeyler ekleyip ekleyemeyeceğini sorduklarını doğruladılar.

Söz konusu haraç, Aşağı Şehir Baldur Kapısı’ndaki bir mahzende bulunabilen, efsanevi, emekli mindflayer avcısı olarak tanımlanan Golbraith adında bir NPC şeklinde geldi. O dönemde Solfalia şunları yazmıştı: “Golbraith sadece babama benzemekle kalmadı, aynı zamanda birden fazla diyalog satırına sahipti. Bazıları da gerçekten dokunaklı (en azından benim için). Evdeki farklı kağıtlar muhteşemdi, Golbraith ile oğlu arasındaki mektup yığını boğazımı düğümledi. Gözlerim buğulanmadı dersem yalan söylemiş olurum. Gizli mind flayer avcısı mahzeni muhteşemdi.”

Solfalia, babalarının şu anda oyunu oynayamamasına rağmen kendisine Golbraith’ten bahsettiklerinde “her anını sevdiğini” ekledi.

Bu gönderinin ekran görüntüleri sosyal medyada dolaşırken, Baldur’un Kapısı 3 yazar Rachel Quirke Twitter / X’te yanıt verdi ve yazdı: “O mektubu okuduğumuzda evde tek bir göz kuruluğu yoktu ve ben de Golbraith’i yazmaya gönüllü oldum. (Ben süper yazar değilim [by the way]ve kendilerini ifşa etmek istemedikleri sürece mahremiyetlerine saygı duyacağım). Güçlü Mind Flayer avcısını onurlandırdığımız için gerçekten çok mutluyum.”

Bu yazının yazıldığı sırada, adı bilinmeyen “süper yazar” henüz ortaya çıkmamış gibi görünüyor. Ancak ayrı bir yazıda Baldur’un Kapısı 3Larian Studios’un yöneticisi ve CEO’su Swen Vincke, katma: “Süper yazar muhteşem bir insandır.”

Baldur’s Gate 3 benzeri daha fazla oyun için önerilerimize göz atmayı unutmayın. en iyi hikaye oyunlarıaynı zamanda en iyi RPG’ler.

Teknory