F1 Dünya Şampiyonu Jenson Button’ın Koleksiyonundaki En Pahalı Arabalar

tarafından hazırlanan bir raporda GQ, Jenson Button, 2022’de tamamen elektrikli bir Lotus Evija için yüklü bir depozito yatırdı. Evija, modern zamanların en ekstrem EV hiper otomobillerinden biri ve aynı zamanda en pahalılarından biri: Şaşırtıcı bir şekilde 2 milyon $+ taban fiyatına sahip, onu Jenson Button’ın koleksiyonundaki en pahalı araba yapıyor. Bununla birlikte, astronomik MSRP’sinin karşılığında […]

F1 Dünya Şampiyonu Jenson Button’ın Koleksiyonundaki En Pahalı Arabalar

tarafından hazırlanan bir raporda GQ, Jenson Button, 2022’de tamamen elektrikli bir Lotus Evija için yüklü bir depozito yatırdı. Evija, modern zamanların en ekstrem EV hiper otomobillerinden biri ve aynı zamanda en pahalılarından biri: Şaşırtıcı bir şekilde 2 milyon $+ taban fiyatına sahip, onu Jenson Button’ın koleksiyonundaki en pahalı araba yapıyor. Bununla birlikte, astronomik MSRP’sinin karşılığında Evija, 2.000’den fazla beygir gücü ve 1.254 fit-pound tork üreten dört elektrik motoruyla rüzgarı yiyebilir.

Bu rakamlarla Evija, 200 mph azami hıza ulaşabilir, 0-100 mph hıza üç saniyenin altında çıkabilir ve standart 2.000 kW lityum-iyon pil takımıyla 250 mil menzil sağlayabilir. Çek defterlerini alt üst eden 2,2 milyon dolarlık fiyat etiketiyle Lotus, Evija’dan yalnızca 130 örnek üretmeyi vaat ettiği için münhasırlığı garanti ediyor ve Jenson Button’da bir tane var.

Ayrıca Lotus Evija, Jenson Button’ın sahip olduğu (veya eskiden sahip olduğu) milyon dolarlık tek araç değil. Eskiden Bugatti Veyron’u, Ford GT’si, Ferrari Enzo’su vardı. porsche carrera gtve garajında ​​​​oturan Ferrari F40, ancak o zamandan beri bu yazı itibariyle hepsini sattı.

Teknory