Galaxy S23 serisi, önemli bir yükseltme ile uydu desteği sunabilir

TL;DR Samsung Galaxy S23 serisinin uydu bağlantısı kazanacağı bildiriliyor. Samsung’un uydu aracılığıyla metin ve görüntü gönderme üzerinde çalıştığına inanılıyor. Apple ve Huawei, uydu üzerinden görüntü aktarımını desteklemez. Apple ve Huawei’nin en yeni amiral gemisi telefonlarında uydu bağlantısı sunduğunu zaten gördük, ancak Galaxy S23 serisi bu özelliği kazanmak için sıradaki olabilir gibi görünüyor. Kore’nin ET Haberleri […]

Galaxy S23 serisi, önemli bir yükseltme ile uydu desteği sunabilir

TL;DR

  • Samsung Galaxy S23 serisinin uydu bağlantısı kazanacağı bildiriliyor.
  • Samsung’un uydu aracılığıyla metin ve görüntü gönderme üzerinde çalıştığına inanılıyor.
  • Apple ve Huawei, uydu üzerinden görüntü aktarımını desteklemez.

Apple ve Huawei’nin en yeni amiral gemisi telefonlarında uydu bağlantısı sunduğunu zaten gördük, ancak Galaxy S23 serisi bu özelliği kazanmak için sıradaki olabilir gibi görünüyor.

Kore’nin ET Haberleri outlet, Samsung’un Galaxy S23 serisi için uydu iletişim teknolojisi geliştirdiğini ve Iridium’un görünür uydu ortağı olduğunu bildirdi.

Outlet, Samsung’un uydu aracılığıyla metin mesajları ve düşük kaliteli görüntüler iletmek için çalıştığını ekliyor. Görüntü gönderebilme özelliği, Apple ve Huawei’nin uydu iletişim çabalarının bir adım ötesinde görünüyor. Bu markaların her ikisi de uydu üzerinden sadece acil durum mesajı ve konum bilgisi göndermenize izin veriyor.

Bu haber aynı zamanda T-Mobile’ın uydu iletişimi için Starlink ile ortak olduğunu duyurmasının ardından geldi. Beta programı 2023’ün sonunda başladığında bu, SMS, MMS ve “desteklenen” mesajlaşma uygulamalarıyla sınırlı olacak. Ancak ikili, uydu üzerinden ses ve veri kapsama alanı sürdürdüklerini de doğruladı.

Yine de, eğer gerçekten geliyorsa, Samsung’un hizmeti devraldığına dair resmi onay bekliyoruz. Fiyatlandırma ve coğrafi kullanılabilirlik gibi ayrıntıları da bekliyoruz.

Teknory