Galaxy S24 serisinde daha parlak ekranın yeni bir numarası olabileceği söylendi

Ryan Haines / Android Otoritesi TL;DR Yeni bir söylenti, Samsung’un Galaxy S24 serisi için bir Ultra HDR özelliği üzerinde çalıştığını öne sürüyor. Bu özellik, S24’ün HDR formatında fotoğraf ve video çekmesine ve bunları HDR formatında göstermesine olanak tanıyacak. S24’teki söylentiye göre daha parlak ekran, onu bu özellik için mükemmel kılacaktır. Google, bu yılın başlarında gerçekleştirdiği […]

Galaxy S24 serisinde daha parlak ekranın yeni bir numarası olabileceği söylendi

Ryan Haines / Android Otoritesi

TL;DR

  • Yeni bir söylenti, Samsung’un Galaxy S24 serisi için bir Ultra HDR özelliği üzerinde çalıştığını öne sürüyor.
  • Bu özellik, S24’ün HDR formatında fotoğraf ve video çekmesine ve bunları HDR formatında göstermesine olanak tanıyacak.
  • S24’teki söylentiye göre daha parlak ekran, onu bu özellik için mükemmel kılacaktır.

Google, bu yılın başlarında gerçekleştirdiği I/O etkinliğinde, HDR fotoğraf ve videolar çekmenize ve bunları HDR ekranlarda doğru bir şekilde görüntülemenize olanak tanıyan bir özellik olan Android 14 için Ultra HDR’yi tanıttı. One UI 6 piyasaya çıktığında kararlı sürümünde görünmeyecek olsa da Samsung’un onu Galaxy S24 serisine dahil etmek üzerinde çalıştığı söyleniyor.

Galaxy S24 serisinin üç modelinin de Süper AMOLED ekranlara sahip olacağı söyleniyor. Söylentiler ayrıca bu ekranların 2.500 nit’e kadar parlaklık elde edebileceğini öne sürüyor. Bu, onları HDR fotoğraf ve videolarla birlikte gelen parlaklık, kontrast ve renk aralığını görüntülemek için mükemmel adaylar haline getirir.

Tahminci Ice Universe’e göre Samsung, Galaxy S24 serisinin tamamına Ultra HDR vererek artan parlaklık söylentilerinden yararlanacak.

İyi haber, Galaxy S24 serisinin fotoğraf albümlerinde HDR fotoğrafların (Ultra HDR’ye benzer) görüntülenmesini desteklediği doğrulandı. Sonunda gerçek oldu.????

Çoğu Android telefonda fotoğraf veya videolar HDR olarak çekildiğinde standart dinamik aralık (SDR) için eşlenir ve kaydedilir. Sonuç olarak, görüntüler oldukça fazla bilgi kaybeder ve görüntü veya videonun kıyaslandığında silik görünmesine neden olur. Ancak Ultra HDR, çekilenleri orijinal 10 bit HDR formatında kaydeder; böylece parlaklık, kontrast ve renk aralığı etkilenmez.

Android 14’ün Ultra HDR formatının Pixel’in yerel kamera uygulaması ve uygulama içi kamera görünümünde varsayılan format haline gelmesi bekleniyor. Bu özelliğin bir örneğini şurada görebilirsiniz: Android 14 web sitesi.

Galaxy S24 serisinde daha parlak ekranın yeni bir numarası olabileceği söylendi

Teknory