Galaxy Z Flip 5 ve Moto Razr Plus canlı elle katlama testinde karşı karşıya

TL;DR Bir YouTube kanalı, Motorola Razr Plus ve Galaxy Z Flip 5 üzerinde canlı bir elle katlama testi yapıyor. Deney, telefonların kaç insan kıvrımından kurtulabileceğini deşifre etmeyi amaçlıyor. Geçen yıl Galaxy Z Flip 3, Samsung’un belirttiği sınırları aştı. Teknik YouTuber mkeybrd ve ekibi, yeni Motorola Razr Plus ve Samsung Galaxy Z Flip 5’teki katlama mekanizmasını […]

Galaxy Z Flip 5 ve Moto Razr Plus canlı elle katlama testinde karşı karşıya

TL;DR

  • Bir YouTube kanalı, Motorola Razr Plus ve Galaxy Z Flip 5 üzerinde canlı bir elle katlama testi yapıyor.
  • Deney, telefonların kaç insan kıvrımından kurtulabileceğini deşifre etmeyi amaçlıyor.
  • Geçen yıl Galaxy Z Flip 3, Samsung’un belirttiği sınırları aştı.

Teknik YouTuber mkeybrd ve ekibi, yeni Motorola Razr Plus ve Samsung Galaxy Z Flip 5’teki katlama mekanizmasını elle test ediyor. Hangi telefonun önce bozulduğunu görmek için yapılan deney, bu makaleyi yazarken canlı olarak yayınlanıyor. Klasörler artık “Harika Katlama Testi” için 14 saatin üzerinde.

İki yeni katlanabilir telefon arasındaki katlama testinin amacı, laboratuvar testleri sırasında yüz binlerce kez katlayan bir makineye karşı insanlar onları elle katladığında ne kadar dayandıklarını görmek.

“Akıllı telefon üreticileri, tüketicilerin daha kontrollü bir ortamda ve büyük olasılıkla akıllı telefonu yalnızca amaçlandığı şekilde katlamak için tasarlanmış bir makine tarafından gerçekleştirilen 400.000’den fazla katlama derecelendirmesinden etkileneceklerini düşünüyor gibi görünüyor. Ama makineler insan değil” diyor YouTuber’lar özel web sayfası test için.

Bilgin olsun, Galaxy Z Flip 5, Bureau Veritas sertifika şirketi tarafından resmi olarak 200.000 kat olarak derecelendirilmiştir. Bu arada Motorola, Razr Plus’ın hayatta kalabileceği kat sayısı hakkında herhangi bir resmi ayrıntı paylaşmadı.

Her iki telefon da şu anda devam eden insan stres testinde, her biri 30.000’den fazla kat ile bozulmamış durumda.

YouTubers web sitelerinde “Geçen yıl, insanların Z Flip 3’ü yaklaşık 418.500 kat verene kadar üreticisinin belirttiği sınırları aştığını gördük” diyor. Bu maraton Galaxy Z Flip 3 katlama testi hakkında buradan okuyabilirsiniz.

“Bu yıl, (umarız) üreticinin belirttiği sınırları aştığımızda, telefonları daha çeşitli testlere (sıcaklık, su, düşme testleri) tabi tutacağız.”

Galaxy Z Flip 5 ve Moto Razr Plus canlı elle katlama testinde karşı karşıya

Teknory