Night In The Woods’un Devam Filmi Revenant Hill, Geliştiricinin Hastalığı Nedeniyle İptal Edildi

Night in the Woods’un yapımcılarının bir sonraki oyunu Revenant Hill iptal edildi. Bunun nedeni, oyunun anlatı tasarımcısı ve sanatçısı Scott Benson’un kendisini projeden uzaklaşmaya zorlayan ciddi bir hastalıkla mücadele ediyor olmasıdır. Benson, kişisel X hesabında son 12 aydır ciddi kalp yetmezliği yaşadığını ve bunun çalışma yeteneğini büyük ölçüde kısıtladığını açıkladı. Aşağıdan onun yazısını okuyabilirsiniz. Bu […]

Night In The Woods’un Devam Filmi Revenant Hill, Geliştiricinin Hastalığı Nedeniyle İptal Edildi

Night in the Woods’un yapımcılarının bir sonraki oyunu Revenant Hill iptal edildi. Bunun nedeni, oyunun anlatı tasarımcısı ve sanatçısı Scott Benson’un kendisini projeden uzaklaşmaya zorlayan ciddi bir hastalıkla mücadele ediyor olmasıdır.

Benson, kişisel X hesabında son 12 aydır ciddi kalp yetmezliği yaşadığını ve bunun çalışma yeteneğini büyük ölçüde kısıtladığını açıkladı. Aşağıdan onun yazısını okuyabilirsiniz.

Revenant Hill’in yapımcılığını üstlenen stüdyo The Glory Society, bir gönderi yayınladı Twitter’da açıklama (bu artık sayfadaki tek resimdir) şirketin web sitesi) Benson’ın yokluğunun, ekibin yalnızca oyunun gelişimini durdurmasını değil aynı zamanda operasyonları da tamamen askıya almasını gerektirdiğini açıklıyor. Bağımsız stüdyo, Benson ve kendisi de ona destek olmak için projeden ayrılan eşi Bethany Hockenberry tarafından kuruldu. Açıklamada, çalışanlardan oluşan bu kadar küçük bir ekiple iki kilit personeli kaybetmenin, işin planlandığı gibi devam etmesi açısından çok büyük bir darbe olduğu belirtiliyor. Glory Society’nin açıklamasının bir kısmı şöyle:

Herhangi bir şeyi karmaşık hale getirmek, yol boyunca zorluklar yaratır. Oyunların yapımı biraz zaman alır ve genellikle iyi bir ekibin birlikte çalışmasını gerektirir. Böyle iyi bir ekibe sahip olduğumuz için şanslıyız. Ne yazık ki son zamanlardaki ciddi sağlık sorunları, iki kilit üyenin projeden süresiz olarak uzaklaşmasını gerektirdi. Biz küçük bir takımız ve her birimiz birden fazla şapka takıyoruz. Bu, tüm şapkalara ihtiyaç duyulan bir ortamda, değiştirilmesi zor birkaç şapkanın kaybıdır. Programların, bütçelerin gerçekleri ve tüm projeyi bu parametreler dahilinde yeniden çalışmanın zorlu görevi göz önüne alındığında, ekip dostane bir şekilde operasyonları askıya almaya karar verdi. Tüm niyet ve amaçlar açısından bu, Revenant Hill’in gelişiminin sonudur.

Benson, ortak yazar Hockenberry ve merhum tasarımcı Alec Holowka ile birlikte yarattığı, 2017’nin eleştirmenlerce beğenilen Night in the Woods filminin yazarlarından ve sanatçı/animatörlerinden biri olarak biliniyor. Oyunun başarısının ardından o ve Hockenberry, 2019’da müzisyen/sanatçı Wren Farren ile birlikte The Glory Society’yi kurdu. Stüdyonun ilk projesi olan Revenant Hill, Mayıs ayında PlayStation Showcase’de duyuruldu. 1919’da geçen filmde, ahır evi yandıktan sonra mezarlığın yakınındaki bir kütüğe yerleşmek zorunda kalan Twigs adında bir kedi rol aldı. Maalesef bir baykuş, Twigs’in kira ödemesini talep etmeye başlar ve oyun, kedinin geçimini sağlamak için tuhaf işler yapmasına odaklanır. Oyunun bir bölümünü okuyabilirsiniz. PlayStation Blog özeti altında.

Gizli pazarda satmak veya kendi amaçlarınız için kullanmak için mahsul yetiştirin. Kökleri yere koyun. Tarlaların ve ağaçların arasından koşun. Mevsimlerin geçişini izleyin. Aile haline gelen komşular haline gelen arkadaşlar edinin. Ayrıca düşman edin. Bazen bu kaçınılmazdır. Hayaletlerin ne istediğini anlayın. Cadılar, iblisler ve özel adı olmayan diğer şeyler için giderek daha iddialı partiler düzenleyin. Şiddetli değişimin ortasında olan bir dünyaya karışın. Kazara bir topluluk oluşturun. Bir keseli sıçanla kare dansı. Fareleri ye.

Revenant Hill, PlayStation konsolları ve PC için planlanmıştı ve herhangi bir çıkış aralığı yoktu. Twigs’in macerasının hiçbir zaman gün yüzüne çıkmaması talihsiz bir durum olsa da, Benson’ın sağlığı çok daha önemli ve biz de oyun Bilgilendirici kendisine acil şifalar diliyorum.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow