Google Bard artık kullanılabilir. Nasıl erişim elde edilir veya bekleme listesine nasıl katılınır?

Google nihayet OpenAI’nin ChatGPT’sine rakibi olan Bard’ı sınırlı bir test grubuna sunuyor. Adı bir zamanlar “çevrimiçi bilgi” ile eşanlamlı olan marka, hala arayı kapatıyor. ChatGPT’nin büyük başarısı, Google’da dahili bir “kırmızı kod” oluşmasına neden oldu ve teknoloji devini benzer bir şey yayınlamak için çabalamaya sevk etti. Ancak Bard’ın geçen ay yaptığı duyuru, Google’ın yapay zeka […]

Google Bard artık kullanılabilir.  Nasıl erişim elde edilir veya bekleme listesine nasıl katılınır?

Google nihayet OpenAI’nin ChatGPT’sine rakibi olan Bard’ı sınırlı bir test grubuna sunuyor.

Adı bir zamanlar “çevrimiçi bilgi” ile eşanlamlı olan marka, hala arayı kapatıyor. ChatGPT’nin büyük başarısı, Google’da dahili bir “kırmızı kod” oluşmasına neden oldu ve teknoloji devini benzer bir şey yayınlamak için çabalamaya sevk etti. Ancak Bard’ın geçen ay yaptığı duyuru, Google’ın yapay zeka yeteneklerini sergilemeyi amaçlayan hareketli bir grafiğin ardından felaketle sonuçlandı. bir yapay zeka halüsinasyonunu ağzından kaçırdı(Yeni bir sekmede açılır)yalan olarak da bilinir. Google’ın ana şirketinin hisseleri 100 milyar dolar düştü(Yeni bir sekmede açılır) hemen ardından.

AYRICA BAKINIZ:

Bard’ı test etmek için ‘yapılması ve yapılmaması gerekenler’: Google, çalışanlarından yardım istiyor

Google Bard erişimi nasıl elde edilir?

Google, büyük, gösterişli geniş bir sürüm yerine, seçilmiş içerideki kişilerin demo almasına izin vermeyi ve diğer herkes için bir bekleme listesi bağlantısı sağlamayı tercih ediyor. bu ozan ana sayfası(Yeni bir sekmede açılır) “Bekleme listesine katıl” düğmesi vardır; bu düğme tıklandığında, kullandığınız hesabın uygun olup olmadığını size bildirir ve öyleyse, Bard haber güncellemelerini etkinleştirmek isteyip istemediğinizi sorar. Bekleme listesine girdikten sonra, konu satırında “Bard’ı deneme sırası sizde” yazan bir e-postayı beklemekten başka yapacak bir şey yoktur.

Bu arada, resmi Bard ana sayfasındaki Bard logosunda “Bard Deneyi” yazar ve SSS sayfası(Yeni bir sekmede açılır) çünkü Bard, “Bard’ın deneysel olduğunu” ve “bazı yanıtların yanlış olabileceğini” bilmenizi sağlar. Bard kullanıcılarının bilgi istemi yazdığı kutunun altındaki ek bir uyarıda “Bard, Google’ın görüşlerini yansıtmayan yanlış veya rahatsız edici bilgiler görüntüleyebilir.” Bu tür uyarılar artık AI sohbet botları için resmi bilgi sayfalarında her yerde bulunuyor.

Ancak, geçen ay Microsoft Bing’in AI sohbet robotunun, Bard duyurusunda gördüğümüzden çok daha korkunç şekillerde yanlış davrandığını ve Bing’in her zamankinden daha fazla trafik aldığını belirtmekte fayda var.

Google’ın Bard AI sohbet robotunu kullanmak nasıl bir şey?

ChatGPT ve Bing kullanıcıları, Bard ile fiilen sohbet ederken bu deneyimi tanıdık ama farklı bulacaktır.

İlk testlerimizde, Bard’ın yazma becerisi tam olarak Bard benzeri değildi.

Örneğin, deneme yazarken kelime seçimlerinde bazen biraz tekrarlı olabilir. yine de öyleydi büyük ölçüde yaratıcı ve fikir üretmede iyi, ancak yaratıcılığıyla birlikte, spekülatif istemlerde potansiyel olarak dağınık ayrıntıları ağzından kaçırmak için alışılmadık bir isteklilik geldi. Konuyla ilgili olarak, Tupac Shakur’un öldürülmesiyle ilgili bu örnek (Mashable’ın bu modellerle ilgili testlerinde bir yapay zeka bilgi istemi):


Kredi bilgileri: Google / Screengrab

(Orlando Anderson, bir süre olası bir şüpheli(Yeni bir sekmede açılır) çekimde. 1998 yılında öldü.)

En önemlisi, her istem yanıtı otomatik olarak, kullanıcının aralarında geçiş yapabileceği her yanıtın üç taslağını içerir. Bu özellik, OpenAI’nin Dalle-2’sine girilen her istem tarafından oluşturulan dört görüntüyü akla getiriyor. Yapay zeka tarafından üretilen içeriği bu şekilde çıkarmak, her bir çıktıyı daha az kesin hissettirme avantajına sahiptir, bu nedenle, Bard’ın son yanıtı olmaktan ziyade, halüsinasyonlarla dolu bir yanıta, onu doğru yapmak için eşit derecede geçerli iki girişim daha eşlik eder.

Bing’in yapay zeka sohbet robotu gibi, Bard da “zaman zaman” yanıtları için alıntılar yapıyor. göre New York Times(Yeni bir sekmede açılır). Ve The Verge’e göre(Yeni bir sekmede açılır), hassas soruları yanıtlamak için – tıpkı diğer tüm sohbet robotları gibi – gözle görülür şekilde mücadele ediyor. Örneğin, Rusya’nın Kırım’ı ilhak etme gerekçesi hakkında bazı bilgiler verdi, ancak aynı zamanda Rus işgalinin yaygın şekilde kınandığına da işaret etti.

bu Wall Street Gazetesi(Yeni bir sekmede açılır), bu arada, bu sohbet robotlarından nasıl para kazanılmaya başlayabileceğine dair bir ipucu verdi. Google Asistan’ı çalıştıran Google başkan yardımcısı Sissie Hsiao ile konuştular ve görünüşe göre Günlük “Google, Bard’ın ilk sürümlerine reklam yerleştirmezdi.”

Ancak, Google’a göre, Günlük“geçen yıl arama sonuçlarının ve Gmail gibi diğer web sitelerinin yanına yerleştirilen reklamlardan 162 milyar dolar gelir elde etti”, bunun anlamı, chatbot arkadaşınızın Godzilla’nın atomik nefesinin dünyayı patlatıp patlatmayacağı konusundaki konuşmanızı kesmesinin an meselesi olduğudur. Ölüm Yıldızı size araba sigortasında yüzde 15 tasarruf etmenin yollarını öneriyor.

Teknory