Google, küçük işletmeleri avlayan dolandırıcılara dava açıyor

Bugün Google, küçük işletmeleri hedef alan dolandırıcılıklara karşı bir dava açtığını duyurdu. Dolandırıcılar, Google’ın kimliğine bürünüyor ve işletmelerin arama sonuçlarında ve haritalarda incelemeler, adres, iletişim bilgileri ve fotoğraflar gibi temel bilgilerle gösterilmesini sağlayan Google tarafından sunulan ücretsiz bir araç olan İşletme Profili oluşturmak için ücret alıyor. AYRICA BAKINIZ: Google’ın ücretsiz web sayfası oluşturucusu Google Sites, […]

Google, küçük işletmeleri avlayan dolandırıcılara dava açıyor

Bugün Google, küçük işletmeleri hedef alan dolandırıcılıklara karşı bir dava açtığını duyurdu. Dolandırıcılar, Google’ın kimliğine bürünüyor ve işletmelerin arama sonuçlarında ve haritalarda incelemeler, adres, iletişim bilgileri ve fotoğraflar gibi temel bilgilerle gösterilmesini sağlayan Google tarafından sunulan ücretsiz bir araç olan İşletme Profili oluşturmak için ücret alıyor.

AYRICA BAKINIZ:

Google’ın ücretsiz web sayfası oluşturucusu Google Sites, dolandırıcılar için bir nimettir

Dolandırıcılık, küçük işletmelere yağmacı telefonla pazarlama aramaları yapmaktan ve profillerinin doğrulanması için onlardan ücret almaya çalışmaktan ibarettir. Ayrıca, işletmelerin arama ve haritalardaki sonuçlarda nasıl göründüğünü etkilemek için sahte olumlu ve olumsuz yorumlar satan bir web sitesi de var.

Google’da İşletme Profili oluşturmak tamamen ücretsizdir.
Kredi bilgileri: Google

Küçük işletmeleri avlayan dolandırıcılıklar, yaygın. Duyuruya göre yalnızca 2021’de Google, “kötü aktörlerin sahte İşletme Profilleri oluşturmaya yönelik 12 milyondan fazla girişimini ve kötü kişilerin kendilerine ait olmayan İşletme Profillerini talep etmeye yönelik yaklaşık 8 milyon girişimini” durdurdu.

Google’ın davası, savunmasız hedeflerin üzerine gitmek için devam eden ve proaktif bir çaba anlamına geliyor. Bu yılın başlarında bir kişiye karşı yasal işlem başlattı. dolandırma Pandemi sırasında insanların yalnızlığından yararlanarak yavru sattığını iddia etmek. Ayrıca, kötü amaçlı yazılımlara karşı açtığı davayı da kazandı. aptallık virüs bulaşmış kullanıcılardan çerezleri, kimlik bilgilerini ve kripto para birimlerini çaldı.

AYRICA BAKINIZ:

QR kod dolandırıcılığına dikkat edin

Duyuruda Google, bu dolandırıcılıkların kendilerini koruyacak kaynaklara sahip olmayan küçük işletmeleri ve bireyleri orantısız bir şekilde nasıl etkilediğinden dolayı “kötü niyetli aktörleri durdurmak için üzerine düşeni yapmanın” önemli olduğunu söylüyor. Gönderi, “Daha güvenli bir web için yasal emsal oluşturmanın anahtarıdır” diye devam etti.

Dolandırıldığınızı düşünüyorsanız, Federal Ticaret Komisyonu’nun şu konularda bilgileri vardır: mevcut dolandırıcılık için kaynakların yanı sıra dolandırıcılığı bildirme ve bir sayı ekleyerek Ulusal Kayıt Arama.

Teknory