Google Mesajlar şifrelemesi herkes için varsayılan olarak açık

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL;DR Google, mevcut ve gelecekteki tüm kullanıcılar için Google Mesajlar şifrelemesini varsayılan olarak etkinleştirmiştir. Grup RCS sohbetleri de artık tamamen şifrelenmiştir. Kablosuz operatörünüzün kurallarına bağlı olarak, bazı kullanıcıların RCS’nin çalışabilmesi için bir TOS uyarısını kabul etmesi gerekebilir. Google Mesajlar’da sizinle başka bir kişi arasındaki RCS sohbetleri tamamen uçtan uca şifrelenir […]

Google Mesajlar şifrelemesi herkes için varsayılan olarak açık

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL;DR

  • Google, mevcut ve gelecekteki tüm kullanıcılar için Google Mesajlar şifrelemesini varsayılan olarak etkinleştirmiştir.
  • Grup RCS sohbetleri de artık tamamen şifrelenmiştir.
  • Kablosuz operatörünüzün kurallarına bağlı olarak, bazı kullanıcıların RCS’nin çalışabilmesi için bir TOS uyarısını kabul etmesi gerekebilir.

Google Mesajlar’da sizinle başka bir kişi arasındaki RCS sohbetleri tamamen uçtan uca şifrelenir (E2EE). Bununla birlikte, bazı grup sohbetleri – tümü RCS kullanan kullanıcılar dahil – bu kullanıcılardan biri veya daha fazlası uygulamanın beta sürümünü kullanmıyorsa şifrelenmemiştir. Ek olarak, tüm kullanıcılar Mesajları ilk kullanmaya başladıklarında RCS desteğini etkinleştirmek zorunda kaldılar.

Bugün, tüm bunlar değişiyor. Şu andan itibaren, dünya çapında, RCS tüm yeni Mesajlar kullanıcıları için varsayılan olarak açık olacaktır. Benzer şekilde, Google Mesajlar şifrelemesi, Mesajlar’ın beta programına katılıp katılmadıklarına bakılmaksızın, RCS kullanan üyelerle yapılan tüm grup sohbetlerinde etkindir.

RCS’nin varsayılan olarak açık olması muhtemelen buradaki en önemli değişikliktir. Şimdiye kadar, Mesajlar’ı yeni bir telefonda ilk kez başlattığınızda veya mesajlaşma istemcilerini değiştirdikten sonra, RCS desteğini manuel olarak etkinleştirmeniz gerekiyordu. Artık buna gerek kalmayacak, bu da Mesajları genel olarak daha güvenli hale getirecek. Ne de olsa, ne hakkında olduğunu bilmedikleri için kaç kişi RCS’ye katılmaz?

Google, bazı kullanıcılar için RCS desteğinin sorunsuz olmayacağını hemen fark eder. Kablosuz taşıyıcıya bağlı olarak, bazı kullanıcıların RCS etkinleştirilmeden önce bir hizmet şartları sözleşmesini kabul etmesi gerekebilir. Umarım, bu çok fazla insanı aynı fikirde olmaktan caydırmaz. Ek olarak, daha önce RCS desteğini manuel olarak kapattıysanız, bu durum değişmeyecektir.

Aynı şekilde, tüm grup sohbetlerinin artık E2EE olması müthiş. Bu, Google Mesaj şifrelemesini iMessage, WhatsApp vb. dahil olmak üzere rakiplere çok daha yakın hale getirir.

Google Mesajlar şifrelemesi herkes için varsayılan olarak açık

Teknory