Google Pixel Güncellemeleri Kontrol Et sayfası yenileniyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi TL;DR Android 14 QPR1 beta 2, yenilenmiş bir Google Pixel “Güncellemeleri Kontrol Et” sayfasını gösteriyor. Donuk, metin ağırlıklı sayfalar gitti, yerine renkli, faydalı bir sayfa geldi. Bu muhtemelen Aralık ayında o ayın Özellik İndirimi ile Pixels’e sunulacak. Şu anda Google Pixel telefonunuzda Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi, bir sürü […]

Google Pixel Güncellemeleri Kontrol Et sayfası yenileniyor

Robert Triggs / Android Yetkilisi

TL;DR

  • Android 14 QPR1 beta 2, yenilenmiş bir Google Pixel “Güncellemeleri Kontrol Et” sayfasını gösteriyor.
  • Donuk, metin ağırlıklı sayfalar gitti, yerine renkli, faydalı bir sayfa geldi.
  • Bu muhtemelen Aralık ayında o ayın Özellik İndirimi ile Pixels’e sunulacak.

Şu anda Google Pixel telefonunuzda Ayarlar > Sistem > Sistem güncellemesi, bir sürü metnin bulunduğu ve altta “Güncellemeleri Kontrol Et” yazan bir düğmenin bulunduğu bir sayfaya ulaşacaksınız. Bu muhtemelen şimdiye kadarki en sıkıcı sayfa tasarımıdır. Kelimenin tam anlamıyla sadece metin ve bir düğme. Ancak bu, Ayarlar’daki en önemli sayfalardan biridir çünkü size en son güvenlik düzeltme ekiniz, Android sürümünüz ve en önemlisi sizi bekleyen bir güncelleme olup olmadığı hakkında ihtiyacınız olan bilgileri verir.

Neyse ki, Google Pixel “Güncellemeleri Kontrol Et” sayfası nihayet yenileniyor (üzerinden) Mişaal Rahman X’in yardımıyla, Nail_Sadykov_). En son Android 14 QPR1 beta 2’de nasıl göründüğünü görebiliyoruz. Spoiler uyarısı: çok daha ilginç.

Google Pixel “Güncellemeleri Kontrol Et” sayfası

Yukarıdaki ekran görüntülerinde de görebileceğiniz gibi, siz “Güncellemeleri Kontrol Et” sayfasına gelmeden önce bile değişiklikler oluyor. Ayarlar sayfasındaki “Sistem güncellemesi” artık “Yazılım güncellemeleri” olarak değiştirildi ve bu başlığın altındaki metin “Android XX’e güncellendi” yerine (burada XX, Android sürümünüzdür) “Pikselinizi güncel tutun” olarak değiştirildi.

Bu başlığa dokunduğunuzda yeni sayfaya yönlendirilirsiniz. Sayfa “Pikseliniz güncel” başlığını taşıyor ve altında renkli bir tasarım bulunuyor. Güncel olmasaydınız bu tasarımın farklı olacağını varsayıyoruz, ancak henüz kesin olarak bilemeyiz.

Bunun altında en son Pixel güncellemesi, en son sistem güncellemesi, en son Google Play sistem güncellemesi için bir kutu ve uygulama güncellemelerini kontrol etmek için bir bağlantı bulunur.

Bunların hepsi mantıklı! Ve bu çok daha güzel! Artık tüm yazılım güncellemeleriniz için tek adrestir ve bir konuda geride olup olmadığınızı kolayca görmenizi sağlar. Muhteşem.

Bu yeni Google Pixel “Güncellemeleri Kontrol Et” yeniden tasarımının bu yıl Aralık ayında kullanıma sunulması bekleniyor. İşte o zaman bir sonraki Piksel Özellik Düşüşünü bekliyoruz.


Google Pixel Güncellemeleri Kontrol Et sayfası yenileniyor

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow