GPT-4 Turbo ve özel GPT’ler duyuruldu: Ne oldukları, nasıl deneneceği

OpenAI, yeni modeli GPT-4 Turbo ile yapay zeka destekli olanakların önünü açmaya devam ediyor. Pazartesi günü OpenAI’nin ilk geliştirici konferansında CEO Sam Altman yeni sürümün yayınlanacağını duyurdu. yeni model. 128.000 jetonluk bir bağlam penceresine sahiptir, bu da tek bir istemde yaklaşık 300 sayfalık metni işleyebileceği anlamına gelir ve görselleştirme, metinden konuşmaya ve DALL-E 3’ü içerir. […]

GPT-4 Turbo ve özel GPT’ler duyuruldu: Ne oldukları, nasıl deneneceği

OpenAI, yeni modeli GPT-4 Turbo ile yapay zeka destekli olanakların önünü açmaya devam ediyor.

Pazartesi günü OpenAI’nin ilk geliştirici konferansında CEO Sam Altman yeni sürümün yayınlanacağını duyurdu. yeni model. 128.000 jetonluk bir bağlam penceresine sahiptir, bu da tek bir istemde yaklaşık 300 sayfalık metni işleyebileceği anlamına gelir ve görselleştirme, metinden konuşmaya ve DALL-E 3’ü içerir. Ayrıca, GPT-4’ten yaklaşık üçte bir daha ucuzdur.

Doğrudan API’yi kullanan bir geliştirici olmasanız bile, ChatGPT ve yeni bir uygulama yöntemi aracılığıyla iyileştirmeleri hemen deneyimleyebilirsiniz. özel GPT oluşturmakodlama bilgisi olmadan. İşte GPT-4 Turbo hakkında bilmeniz gerekenler ve ona nasıl erişebileceğiniz.

ChatGPT’de GPT-4 Turbo

Süper güçlü geniş dil modeliyle ChatGPT daha doğru ve kullanışlı olacaktır. Her şeyden önce, ChatGPT’nin bilgilerinin son tarihi nihayet Nisan 2023 olarak güncellendi. Daha sonra OpenAI, farklı modeller (GPT 3.5, GPT 4, internet tarama, eklentiler ve DALL-E 3) arasında geçiş yapma seçeneğini ortadan kaldırdı. ve isteminizin amacına göre ne kullanılacağını otomatik olarak algılar, böylece arayüz daha basit ve daha sezgisel olur. Bu güncellemeler ChatGPT Plus kullanıcılarına açıktır.

OpenAI ayrıca Telif Hakkı Kalkanı adı verilen yeni bir girişimi de duyurdu. ChatGPT Enterprise ve geliştirici platformu için OpenAI, müşterilerini savunacak ve herhangi bir telif hakkı ihlali iddiasıyla karşılaşmaları durumunda ortaya çıkan masrafları ödeyecek.

Bilgi son tarihi, model seçme aracının kaldırılması ve Telif Hakkı Kalkanı’nın tümü bugün yayında.

Özel GPT’ler

AGI (yapay genel zeka) hayaline yaklaşan OpenAI, kullanıcıların kendi özel ChatGPT sürümlerini geliştirmeleri için bir platform başlattı. Bu biraz tanıdık geliyorsa bunun nedeni, bunun ChatGPT eklentilerinin gelişmiş bir sürümü olması, ancak artık daha fazla özelliğe sahip olmasıdır.

Kullanıcılar, Canva’da kendi tasarımlarını oluşturmak veya Zapier ile görevleri otomatikleştirmek için önceden var olan özel GPT’leri deneyebilir veya herhangi bir kodlama bilgisi olmadan kendi sohbet robotlarını oluşturabilirler. GPT’ler doğal dili anlayacak şekilde tasarlanmıştır, bu nedenle tek ihtiyacınız olan, kendi yapay zeka aracınızı oluşturmak için bir fikir ve bazı talimatlardır.

Bu ayın sonuna doğru OpenAI, kullanıcıların tıpkı bir uygulama mağazası gibi özel GPT’ler oluşturup bunlara göz atabilmesi için bir GPT Mağazası açacak. Yani evet, GPT’nizden de para kazanabileceksiniz.

ChatGPT Plus ve Kurumsal kullanıcılar bugün örnek GPT’lere erişebilir ve erişim zamanla daha fazla kullanıcıya genişler.

Teknory