Inside Out 2, gişede elde ettiği inanılmaz gelirle Pixar rekorlarını altüst etti

Inside Out 2, 2024 gişesinde büyük bir başarı yakaladı ve Pixar filmleri genelinde yeni bir rekora imza attı. Dokuz yıl süren çalışmanın ardından ortaya çıkan Inside Out 2, izleyicilere Riley’nin kafasının içinde yaşayan karmaşık duyguları yeniden tanıttı. film vizyona gireli henüz bir aydan az olmasına rağmen Inside Out 2, gişede 1 milyar doları aşarak 2024’ün […]

Inside Out 2, gişede elde ettiği inanılmaz gelirle Pixar rekorlarını altüst etti

Inside Out 2, 2024 gişesinde büyük bir başarı yakaladı ve Pixar filmleri genelinde yeni bir rekora imza attı.

Dokuz yıl süren çalışmanın ardından ortaya çıkan Inside Out 2, izleyicilere Riley’nin kafasının içinde yaşayan karmaşık duyguları yeniden tanıttı.

film vizyona gireli henüz bir aydan az olmasına rağmen Inside Out 2, gişede 1 milyar doları aşarak 2024’ün en çok hasılat yapan filmi unvanını kazandı.

Pixar’ın son projesi, Greta Gerwig’in Barbie’sinin Temmuz 2023’te gösterime girmesinden bu yana milyar dolar eşiğini aşan ilk film.

Inside Out 2’nin hasılatına yaklaşan tek iki film Dune 2 (711 milyon dolar) ve Godzilla x Kong: The New Empire (567 milyon dolar) oldu.

Inside Out 2, yalnızca 2024 gişe rekorunu kırmakla kalmadı, aynı zamanda stüdyonun kısa sürede bu rekora ulaşan ilk projesi oldu.

Dory’yi Bulmak, İnanılmaz Aile 2 ve Oyuncak Hikayesi 4 gibi diğer modern Pixar filmleri de bir milyar dolar kazanırken, bunu filmlerinin genellikle birkaç ay süren sinema ömrü boyunca başardılar.

Inside Out 2, izleyici kitlesi sayesinde Pixar’ın devam filmi korkularının abartılı olduğunu kanıtladı. Gişe rakamlarına bakıldığında, hayranlar hala bağlandıkları karakterlerin yer aldığı filmleri özlüyor.

film gişe beklentilerini boşa çıkardığı için Pixar ve Disney’in üçüncü bir Inside Out filmine yeşil ışık yakma ihtimali oldukça yüksek.

Joy’un seslendirme sanatçısı Amy Poehler, üçüncü bir film onaylanırsa hazırda bir sürü fikre sahip olduğunu söyledi. Yahoo İngiltere“[a third movie] Riley’yle liseden mezun olurken tanışmamız kadar basit olabilir. Ya da ilk romantik aşk deneyimini yaşıyor. Demek istediğim, Pixar hakkında düşünebildiğim her şeyin çok daha iyi, daha yaratıcı bir versiyonu akla gelebilir.

“Ama evet, onu takip etmeye devam etmek ve bir bakıma bizi takip etmeye devam etmek harika olurdu.” [emotions] çünkü gerçekten yaptığımız şey bu.”

Inside Out 2 şu anda sinemalarda. Önümüzdeki ay sinemalara gelecek diğer yeni filmleri ve ayrıca streaming’de yeni filmleri de bulabilirsiniz.

Teknory