Instagram artık Makaraları ve gönderileri yalnızca yakın arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veriyor

Instagram kullanıcıları artık Reels ve gönderileri yalnızca Yakın Arkadaşlarıyla paylaşabilecek. Salı günü, Meta’nın sahibi olduğu sosyal medya platformu, yayınınızın önemli ölçüde farklı görünmesini sağlayacak yeni bir araç duyurdu: belirli gönderiler yalnızca Yakın Arkadaşlar listenizdekiler için görünecek ve mevcut özellikle zaten ilişkilendirilmiş olan yeşil yıldız simgesiyle belirtilecek. AYRICA BAKINIZ: Instagram’ın Yakın Arkadaşlar özelliği ruh sağlığım için […]

Instagram artık Makaraları ve gönderileri yalnızca yakın arkadaşlarınızla paylaşmanıza izin veriyor

Instagram kullanıcıları artık Reels ve gönderileri yalnızca Yakın Arkadaşlarıyla paylaşabilecek.

Salı günü, Meta’nın sahibi olduğu sosyal medya platformu, yayınınızın önemli ölçüde farklı görünmesini sağlayacak yeni bir araç duyurdu: belirli gönderiler yalnızca Yakın Arkadaşlar listenizdekiler için görünecek ve mevcut özellikle zaten ilişkilendirilmiş olan yeşil yıldız simgesiyle belirtilecek.

AYRICA BAKINIZ:

Instagram’ın Yakın Arkadaşlar özelliği ruh sağlığım için çok önemli

Yakın Arkadaşlar, bu özelliği sosyal medyanın doğasında olan baskılardan ayrı olarak korunan bir alan olarak kullanan birçok Instagram kullanıcısı tarafından tercih edilmektedir. Bu özellik, kullanıcıların Hikayeleri ve Notları daha geniş bir takipçi grubu arasından seçilen bir grupla paylaşmasına olanak tanır. Özellikle, Yakın Arkadaşlar gönderinizi beğendiklerinde, yorum yaptıklarında veya paylaştıklarında birbirlerinin kullanıcı adlarını görebilirler.


Kredi bilgileri: Instagram

Yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılar bu listeyle daha da fazla içerik paylaşma olanağına sahip olacak. Bir zamanlar “finstaların” sunduğu şeye benzeme ve hatta onu kopyalama potansiyeli var: ana akışınızda herkesin görmesini istemediğiniz şeyleri yayınlayabileceğiniz bir yer.

İşte bunu nasıl yapacağınız.

Makaraları ve gönderileri yalnızca Yakın Arkadaşlarla nasıl paylaşabilirim?

Adım 1: Bir gönderi veya Reel yükleyin.

Uygulamanın alt kısmındaki menünün ortasındaki + düğmesine basın. ‘Gönder’i veya ‘Reel’i seçin, paylaşmak istediğiniz şeyi beğeninize göre düzenleyin ve ardından ‘İleri’ye basın.

Adım 2: “Hedef Kitle”ye dokunun.

Paylaşmadan önce “Hedef Kitle”yi tıklayın (“Kişileri etiketleyin”in altında), ardından “Yakın Arkadaşları”nı seçin.

Yayınlama tuşuna basmadan hemen önce Yakın Arkadaşlar ayarını gösteren Instagram ekranının ekran görüntüsü.


Kredi bilgileri: Mashable / Instagram

3. Adım: Paylaşın!

Gönderiniz yalnızca Yakın Arkadaşlar listenizdekiler tarafından görülebilecek ve sağ üst köşede küçük yeşil bir yıldız simgesiyle belirtilecektir.

Konular
Instagram Sosyal Medya

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow